Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
15.11.2021 09:25

Vianočné trhy by sa tento rok nemali vyhnúť ani Petržalke


Ilustračná snímka: petrzalka.sk


Vianočné trhy by sa tento rok nemali vyhnúť ani bratislavskej Petržalke. Naplánované sú od 28. novembra do 22. decembra na Námestí republiky. Pripravených by malo byť šesť stánkov s občerstvením a tri stánky s remeselnými výrobkami.


Režim fungovania vianočných trhov sa bude odvíjať od COVID automatu. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Petržalky Mária Halašková.         

"Vstup na vianočné trhy sa bude riadiť režimom platných pravidiel COVID automatu, ktorým prispôsobíme aj spôsob regulovania a kontroly návštevníkov. Stánky budú v nočných aj doobedňajších hodinách strážiť členovia strážnej bezpečnostnej služby," skonštatovala Halašková.       

Vianočnú atmosféru budú dopĺňať aj vianočné stromčeky. Okrem tradičného stromčeka, ktorého vysvietenie je naplánované pri samotnom otváraní trhov, budú opäť osadené aj menšie stromčeky, tzv. vianočné stromčeky vinšov a prianí. Osadené budú pred kultúrnymi zariadeniami mestskej časti a ich rozsvietenie je naplánované na začiatok decembra. "Obyvatelia si na stromčeky budú môcť zavesiť či už v podobe vianočnej ozdoby alebo listu svoje prianie alebo vinš," priblížila Halašková. Chýbať nebudú ani nové prvky vianočného osvetlenia.       

Aktuálny program Vianočnej Petržalky 2021 bude mestská časť zverejňovať na webovej stránke www.kulturavpetrazalke.sk.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.12.2016
Vianočné trhy zaplnia námestia v celom regióne!
K reťazi vianočných trhov v Bratislavskom kraji sa tento víkend pridajú Vianočné trhy v Rusovciach, v Bratislave v Starej tržnici, Pezinku, Dunajskej Lužnej, Slovenskom Grobe, Hrubej Borši, Moste pri Bratislave a Malackách.
viac
22.11.2017
Prešov v žiari adventu
Nezameniteľnú atmosféru blížiaceho sa adventu dotvára aj vianočná výzdoba. Jej rozsvietenie bude súčasťou otvorenia Vianočných trhov 24. novembra. Dominantou výzdoby bude aj tento rok vianočný stromček, ktorý sa vlani predstavil v novej výzdobe, tohtoročný advent prináša opäť niekoľko noviniek.
viac
28.11.2017
Vianoce v Petržalke
Už v piatok sa na Námestí republiky otvárajú petržalské Vianočné trhy. Okrem toho, že si v stánkoch budete môcť pochutnať na tradičných vianočných dobrotách a kúpiť si aj malý suvenír či darček, na pódiu umocnia sviatočnú atmosféru vystúpenia skupín rôznych hudobných žánrov.
viac
15.11.2021
Prešovčania aj tento rok zažijú výnimočnú vianočnú atmosféru
Vianočné trhy mesta Prešov plánujeme otvoriť v období od 25.11.2021 do 22.12.2021. Ich dejiskom bude už tradične pešia zóna na Hlavnej ulici. Tohtoročnou novinkou budú svetelné inštalácie so zimnými motívmi, ktoré sa budú postupne rozsvecovať v Južnom parku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %