Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
12.12.2019 10:25

Dolnokubínske vianočné trhy sa tento rok nesú v znamení tradícií


Ilustračná snímka, zdroj: Dolný Kubín


Prezentáciu vianočných zvykov a tradícií dolnej Oravy sľubuje program vianočných trhov, ktoré sa začali v stredu v Dolnom Kubíne. Návštevníci tiež majú k dispozícii 26 stánkov s vianočným tovarom a občerstvením. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskeho mestského úradu.


"Remeselníci a predajcovia aj tento rok ponúknu ozdoby z dreva, drôtu, prútia, slamy, šúpolia, ručne vyrábané vianočné ozdoby, ale aj voňavé prísady na vianočný stôl v podobe chutných medovníkov či vianočných oblátok. Nebudú chýbať rôznorodé inšpirácie na vianočné darčeky v podobe textilných, hlinených, keramických či drevených výrobkov," uviedla manažérka kultúry Mestského kultúrneho strediska (MsKS) v Dolnom Kubíne Zdenka Prílepková.       

Program sa začína každý deň o 15.00 h predstaveniami, ktoré pripravili deti a učitelia z dolnokubínskych základných a základných umeleckých škôl. Hosťami trhov sú súbor Čečina z Veličnej, cimbalovka Tomáša Uličného, folklórne súbory Orava a Rosička rosa a ľudová hudba Ondreja Chovana. "Nielen rodiny s deťmi tento rok poteší živý Betlehem, ktorý sprítomní udalosti narodenia Ježiša Krista," doplnil Buzna.       

Organizátori vyzývajú všetkých účastníkov vianočných trhov, aby si počas podujatia dávali pozor na osobné veci a dbali na svoju bezpečnosť.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.11.2018
Predvianočnú atmosféru v meste rozprúdia dvojdňové Katarínske trhy
Predvianočnú atmosféru prinesie začiatkom budúceho týždňa do metropoly dolnej Oravy vyše 140 predajcov a remeselníkov z celého Slovenska. Námestie slobody a Mestské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne sa počas dvoch dní od pondelka 19. novembra do utorka 20. novembra stane dejiskom Katarínskych trhov
viac
12.12.2018
Centrálne námestie žije sviatočnou atmosférou, začali sa vianočné trhy
Centrálne námestie v najväčšom oravskom meste, Dolnom Kubíne, v týchto dňoch ožíva atmosférou blížiacich sa Vianoc. Priniesli ju tradičné trhy, ktoré domácich i návštevníkov lákajú na voňavé dobroty, produkty z dielní domácich majstrov remeselníkov či vianočný kultúrny program.
viac
08.06.2021
Po ceste medzi Dolným Kubínom a obcou Bziny včera prešli prví motoristi
Prístupová cesta do obce Bziny v smere z Dolného Kubína v pondelok (7. 6.) opätovne začala slúžiť doprave v regióne dolnej Oravy. Po uzávere, ktorá obmedzila využívanie cesty na takmer 3 mesiace, boli sprejazdnené oba jazdné pruhy.
viac
17.01.2023
Vyzbierané vianočné stromy od obyvateľov zhodnotia na kompost
Použité živé vianočné stromčeky budú spred bytových domov v Dolnom Kubíne odvážať do konca januára. Obyvatelia ich môžu vyložiť ku hnedým nádobám určeným na zber bioodpadu. Vyzbierané stromy spracujú a zhodnotia na kompost. Informoval o tom primátor mesta Ján Prílepok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %