Streda 21.02.2024
Dnes má meniny 
Eleonóra
°C
29.10.2021 07:30

Príďte sa zaočkovať 30. októbra do Sásovej alebo na Fončordu


Ilustračný výrez plagátu


Vzhľadom na to, že epidemiologická situácia sa na Slovensku neustále zhoršuje, čo platí aj pre banskobystrický okres, mesto Banská Bystrica v spolupráci s BBSK a ZMOS zabezpečilo 2 výjazdové mobilné očkovacie jednotky, kde sa obyvatelia môžu dať zaočkovať bez potreby registrácie.


Všetci sa snažia prispieť k budovaniu kolektívnej imunity, keďže percento zaočkovanosti v banskobystrickom kraji je doposiaľ stále nízke a urobiť všetko pre to, aby sme sa v rámci covid automatu nedostali do čiernej fázy, ktorá by znamenala opäť výrazné obmedzenia pre nás všetkých. Túto aktivitu podporuje aj RÚVZ BB a vyzýva občanov, aby využili túto príležitosť.

Obyvatelia sa budú mať možnosť zaočkovať bez potreby registráciev sobotu 30. októbra na dvoch najväčších sídliskách v BB, v telocvični bývalej ZŠ Tatranskáv Sásovej a vo vstupnej hale ZŠ Moskovskána Fončorde v čase od 9:00 hod. do 16:00 hod. Očkovať sa bude vakcínami Pfizer/BioNTech a jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

Komu predsa len tento termín nevyhovuje, vďaka BBSK sa stále môže dať zaočkovať v Poliklinike NovaMed v Radvani vo štvrtky od 11:00 hod. do 17:00 hod. a v piatky od 9:00 hod. do 15:00 hod. taktiež bez potreby registrácie.

Ak by ste mali akékoľvek otázky ohľadom očkovania, nezabúdajte, že odborníčky z odboru epidemiológie RÚVZ BB sú tu pre vás na infolinke na t. č. 0905 737 712 v pracovných dňoch od 10:00 hod. do 14:00 hod.

Budujte kolektívnu imunitu spolu s nami, budujme ju všetci spoločne!

Autor: PaedDr. Michaela Ondirová, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Banskej Bystrici


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.02.2021
V Banskej Bystrici začalo očkovanie učiteľov
Spolu tisíc učiteľov by malo v priebehu tohto víkendu (20. – 21. februára) zaočkovať dočasné očkovacie centrum, ktoré vzniklo v spolupráci Banskobystrického samosprávneho kraja a zdravotníckeho zariadenia NovaMed v priestoroch ich súkromnej polikliniky.
viac
27.03.2021
Prezidentka ocenila prístup samospráv a ich kľúčovú úlohu pri vakcinácii
Prezidentka SR Zuzana Čaputová ocenila prístup samospráv, ktoré podľa jej slov zohrávajú absolútne kľúčovú úlohu pri vakcinácii proti ochoreniu COVID-19. Urobila tak v piatok po návšteve krajského očkovacieho centra v Banskej Bystrici a Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta.
viac
23.10.2021
Primátor vyzýva ľudí k očkovaniu, mesto delí od čiernej fázy iba krok
Epidemická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 sa na Slovensku zhoršuje a počet pozitívnych prípadov stále rastie aj v Banskobystrickom okrese.
viac
02.11.2021
Primátor chce terasy nechať otvorené, čaká na súhlas poslancov MsZ
Aj tento rok oslovili zástupcovia Cechu hostinských mesto Banská Bystrica so žiadosťou o pomoc, pretože sprísňovanie opatrení má stále negatívne dosahy na chod ich kaviarní či reštaurácií. Vonkajšie terasy na Námestí SNP môžu mať podľa nariadenia otvorené len do 31. októbra.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
76.95 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.09 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.96 %