Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
22.11.2021 09:35

Vo Vranove nad Topľou opravujú miestne komunikácie za 310 000 eur


Ilustračná snímka.


Vo Vranove nad Topľou opravujú miestne komunikácie, prevažne ide o chodníky či parkovacie plochy. V tomto roku má byť zrealizovaných 18 opráv.


Informoval o tom primátor mesta Ján Ragan s tým, že ide o investíciu vo výške približne 310 000 eur. Práce majú byť hotové do konca tohto mesiaca.

S celkovou opravou začali v úvode septembra. Podľa radnice bol samotný návrh opráv týchto komunikácií a spevnených plôch zostavovaný na základe požiadaviek zo zasadnutí výborov jednotlivých mestských častí, požiadaviek občanov mesta a na základe obhliadky pracovníkmi mestského úradu. „Dá sa povedať, že v každej časti mesta urobíme aspoň časť,“ povedal primátor. Ide napríklad aj o obnovu chodníka na Ulici Janka Kráľa, cestnej a pešej komunikácie na Jarnej ulici, plochy na Slanskej ulici, na Okulke a ďalšie.

„Nedalo sa urobiť všetko, pretože sme boli limitovaní finančnými prostriedkami,“ povedal s tým, že peniaze na to plánujú vyčleniť aj v rozpočte na rok 2022. „Vyberieme ďalšie úseky a v budúcom roku budeme určite pokračovať v oprave miestnych komunikácií,“ dodal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.01.2018
Obec Hriňová bude v roku 2018 pokračovať v obnove komunikácií
Viac ako 317 000 eur investovala vlani Hriňová do údržby, opráv a rekonštrukcie miestnych komunikácií a chodníkov či do výstavby parkovacích plôch. Hriňová, ktorá má v rámci Slovenska piaty najväčší kataster, spravuje totiž až 178 kilometrov ciest.
viac
10.08.2019
V meste Vranov nad Topľou pribudne 50 parkovacích miest
V rámci opráv miestnych komunikácií, chodníkov a parkovísk, ktoré vranovská samospráva pravidelne počas leta realizuje, pribudne v meste 50 parkovacích miest. Na tlačovej konferencii k investičným prácam o tom v stredu informoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.
viac
11.11.2019
Mesto investovalo do rekonštrukcií komunikácií 1,4 mil. eur
Mesto Vranov nad Topľou investovalo do rekonštrukcie miestnych komunikácií približne 1,4 milióna eur. Okrem bežných opráv ciest, chodníkov a spevnených plôch tiež počas uplynulého roku zrekonštruovalo zásluhou úverových prostriedkov 16 miestnych komunikácií.
viac
04.05.2021
Do rekonštrukcií ciest plánuje Dolný Kubín investovať takmer milión eur
Dolnokubínska samospráva chce v tomto roku investovať takmer jeden milión eur do opráv ciest a chodníkov. Rekonštrukcie sa dotknú viacerých miestnych komunikácií, niektoré z nich na opravu čakajú vyše 40 rokov. Informoval o tom Martin Buzna z dolnokubínskej radnice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %