Sobota 07.12.2019
Dnes má meniny 
Ambróz
°C
11.11.2019 11:05

Mesto investovalo do rekonštrukcií komunikácií 1,4 mil. eur


Ilustračná snímka mesto Vranov nad Topľou


Mesto Vranov nad Topľou investovalo do rekonštrukcie miestnych komunikácií približne 1,4 milióna eur. Okrem bežných opráv ciest, chodníkov a spevnených plôch tiež počas uplynulého roku zrekonštruovalo zásluhou úverových prostriedkov 16 miestnych komunikácií.


Informovala o tom samospráva na svojom webovom sídle.       

Do pravidelných opráv mestských ciest, chodníkov a parkovísk zaradila samospráva tento rok na základe požiadaviek obyvateľov a výborov jednotlivých mestských častí a tiež obhliadky pracovníkmi mestského úradu 13 komunikácií vrátane spevnených plôch. Na tento účel zo svojho rozpočtu preinvestovala približne 201.000 eur.       

Okrem bežných opráv tiež mesto v septembri 2018 začalo pracovať na projekte rekonštrukcie miestnych komunikácií financovanom z úverových zdrojov. Ako samospráva uvádza, na 16 komunikáciách realizovali komplexnú výmenu cestných povrchov s rozlohou spolu 31.474 metrov štvorcových. Pred natiahnutím finálnej vrstvy asfaltu boli tiež výškovo upravené uličné vpuste, kanalizačné poklopy a iné zariadenia nachádzajúce sa v komunikáciách. Práce v hodnote približne 1,2 mil. eur boli ukončené v októbri.       

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Výskum na Vodnom hrade odkryl renesančné pivnice
Archeologický výskum v areáli gymnázia vo Vranove nad Topľou odkryl priestory renesančných pivníc. Odborní pracovníci v nich zachytili tiež pozostatky stredovekých murív pravdepodobne Vodného hradu, ktorý bol postavený v 15. storočí.
viac
10.10.2017
Mestské zastupiteľstvo schválilo tretiu etapu rekonštrukcie centra mesta
Na štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva (5. 10. 2017) poslanci schválili návrh na realizáciu a financovanie stavby „URBANISTICKO – ARCHITEKTONICKÁ ÚPRAVA CENTRA MESTA – 3. ETAPA“.
viac
25.06.2019
Práce na obnove hradu Čičva pokračujú aj v tomto roku
Na hrade Čičva pri Vranove nad Topľou pokračujú v tomto roku v obnove východnej delovej bašty, a to druhou etapou, ktorá by mala ukončiť práce na konzervácii tejto časti historického objektu. K dispozícii majú 12 zamestnancov.
viac
10.08.2019
V meste Vranov nad Topľou pribudne 50 parkovacích miest
V rámci opráv miestnych komunikácií, chodníkov a parkovísk, ktoré vranovská samospráva pravidelne počas leta realizuje, pribudne v meste 50 parkovacích miest. Na tlačovej konferencii k investičným prácam o tom v stredu informoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.82 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.08 %