Sobota 18.09.2021
Dnes má meniny 
Eugénia
°C
14.09.2021 07:45

V najmenej zaočkovaných obciach kraja dostalo vakcínu spolu 242 ľudí


Ilustračná snímka


V priebehu minulého týždňa poslal Banskobystrický samosprávny kraj výjazdové tímy cielene do desiatich obcí s najnižšími počtami zaočkovaných. Vakcínu tu vďaka tejto jeho iniciatíve dostalo celkovo 242 ľudí, podiel zaočkovanosti prvou dávkou tu tak priemerne stúpol o 5,43 percentuálneho bodu.


Obyvatelia desiatich obcí v okresoch Rimavská Sobota, Revúca a Lučenec, ktoré patrili v druhej polovici augusta k tým s najnižšou zaočkovanosťou v rámci Banskobystrického samosprávneho kraja, mohli v priebehu minulého týždňa využiť službu mobilného očkovania priamo vo svojej obci.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) tak naplnil svoj sľub, že do každej takejto obce vyšle adresne výjazdovú očkovaciu jednotku. Cieľom bolo nielen odstrániť aj tú poslednú prekážku medzi ľuďmi a vakcínou, ale aj šíriť osvetu o očkovaní.

„Celkovo sa nám podarilo takto zaočkovať 242 ľudí, z toho 231 prvou dávkou vakcíny. Priemerne stúpla zaočkovanosť prvou dávkou v týchto obciach o 5,43 percentuálneho bodu, najväčší záujem o očkovanie bol v obciach Sútor, Radnovce či Barca,“ povedal podpredseda BBSK Ondrej Lunter.

Druhú dávku vakcíny podali priamo v obciach jedenástim ľuďom, ktorí sa tak zaradili medzi plne zaočkovaných. Vakcínu od spoločností Pfizer/BioNTech pritom dostalo 97 osôb, zvyšní využili možnosť očkovania jednodávkovou vakcínou Janssen od spoločnosti Johnson & Johnson.

„Zistili sme, že okrem technických komplikácií, ako náročnosť registrácie či cesty za očkovaním, tu ľudí odrádzajú aj rôzne hoaxy, ktoré sa o očkovaní medzi nimi šíria. Zmeniť ich názor je pomerne náročné a do vysvetľovania a vyvracania najrôznejších konšpiračných teórií investovali naše tímy priamo na mieste veľa času a energie,“ doplnil Ondrej Lunter.

Ten pripomenul, že s výjazdovým očkovaním v obciach v okrese Revúca pokračuje župa aj tento týždeň, rovnako ku koncu týždňa začne aj očkovanie priamo v stredných školách.

„Verím, že pedagógovia, študenti a ich rodiny využijú možnosť nechať sa zaočkovať priamo v škole. Aj tu sú odborníci pripravení vysvetľovať a odpovedať na otázky, ktoré ich v súvislosti s očkovaním zaujímajú,“ uzavrel podpredseda BBSK.

 

Autor: (ts-BBSK, Lenka Štepáneková)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.01.2021
BBSK je na očkovanie proti COVID-19 pripravený nasadiť 25 tímov
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) je pripravený na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 nasadiť 25 vakcinačných tímov. V rámci nedávno prezentovanej krajskej očkovacej stratégie BBSK vyriešil aj distribúciu vakcín, ktoré si vyžadujú skladovanie pri extrémne nízkych teplotách.
viac
23.02.2021
BBSK má za sebou prvý očkovací víkend, volá po funkčnom systéme náhradníkov
Prvý očkovací víkend v dočasnom očkovacom centre, ktoré pripravil pre potreby vakcinácie učiteľov Banskobystrický samosprávny kraj v spolupráci so zdravotníckym zariadením Novamed, ukázal viaceré nedostatky registračného systému, ktorý nastavili ministerstvá školstva a zdravotníctva.
viac
25.05.2021
Pre záujemcov o preočkovanie AstraZenecou zriadi PSK vlastný registračný systém
Prešovský samosprávny kraj uplynulý víkend v troch veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) v  Prešove, Poprade a Humennom podal 11 344 vakcín proti koronavírusu. Obyvateľov očkoval aj prostredníctvom svojej výjazdovej služby (VOS), ktorá sa dostala k 932 záujemcom v deviatich obciach kraja.
viac
04.09.2021
Očkovanie v obciach s najmenším záujmom o vakcínu začne od pondelka
Výjazdové očkovacie jednotky pošle v priebehu budúceho týždňa Banskobystrický samosprávny kraj cielene do desiatich obcí, v ktorých bola najnižšia zaočkovanosť v rámci celej župy. Vyhradený priestor bude aj pre otázky verejnosti, ktoré zodpovie priamo na mieste lekár.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.82 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.38 %