Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
16.06.2021 02:25

V Krupine revitalizujú najväčšie sídlisko


Ilustračná snímka: (tasr).


V Krupine je v plnom prúde revitalizácia verejných priestranstiev na najväčšom mestskom sídlisku - Majerský rad. Realizácia projektu za viac ako 560 000 eur bude trvať do konca roka.


Podľa primátora Radoslava Vazana 95 % z investovaných peňazí tvorí nenávratný finančný príspevok z eurofondov. „Práce zahŕňajú rekonštrukciu chodníkov, multifunkčných plôch, verejného osvetlenia, výsadbu drevín, živých plotov a obnovu zatrávnených plôch,” priblížil Vazan.

Najväčší balík peňazí smeruje na obnovu detských ihrísk a mobiliáru pre deti, mládež i seniorov, s cieľom zlepšenia medziľudských vzťahov a sociálnych väzieb medzi generáciami.

Na tomto sídlisku žije dnes takmer 20 percent obyvateľov mesta. Chodníky a detské ihriská tam boli výrazne poškodené počas povodne v roku 1999.

Podľa projektovej manažérky mesta Dajany Bellákovej zo schválených investícií realizujú v Krupine tento rok aj ďalšie dva projekty, a to rekonštrukciu garáže pre Dobrovoľný hasičský zbor Krupina a klietku hanby ako atrakciu pre návštevníkov mesta.

„Popri realizácii spomenutých projektov čakáme na výsledky hodnotení ďalších žiadostí o dotáciu prostredníctvom eurofondov. Všetky procesy sú však nesmierne zdĺhavé, na schválenie niektorých žiadostí čakáme aj rok či dokonca dva,” pripomenula. „Keď sa nakoniec projekt aj schváli, na jeho realizáciu už neostáva veľa času,” dodala.

Takto čakajú napríklad na schválenie projektu na vybudovanie kompostárne v areáli bývalej skládky komunálneho odpadu v lokalite Biely Kameň. Vyrozumenie im chýba aj pri podaných projektoch podpory domáceho kompostovania a zlepšenia zásobovania pitnou vodou z verejného vodovodu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
19.01.2021
Mesto Prešov zrevitalizuje park Vlada Clementisa
Mesto Prešov plánuje v prvej polovici roka 2021 začať s revitalizáciou verejného priestranstva - parku medzi ul. Vlada Clementisa a Levočskou ulicou. Projekt je schválený v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu.
viac
23.03.2021
Levice získali dotáciu na energetický audit verejných mestských budov
Mesto Levice získalo dotáciu na vypracovanie energetického auditu verejných budov v jeho vlastníctve. Nenávratný finančný príspevok vo výške 43 180 eur poskytla samospráve Slovenská inovačná a energetická agentúra ako sprostredkovateľský orgán pre Operačný program (OP) Kvalita životného prostredia.
viac
21.05.2021
Vnútroblok na Luhoch zrekonštruujú za viac ako 270 000 eur
Samospráva Partizánskeho zabezpečí revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Luhy. Investičná akcia za viac ako 270 000 eur počíta s obnovou drevín, stavebnými úpravami komunikačnej siete, prvkami urbanistického dizajnu, ako i výmenou vonkajšieho osvetlenia.
viac
13.07.2021
Projekt Agátka na Družbe počíta s 280-metrovým umelým potokom
Mesto Trnava sa chystá na ďalšiu z revitalizácií vnútroblokov, v rámci ktorej modernizuje sídliskové priestory postupne vo všetkých obytných štvrtiach mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %