Nedeľa 05.12.2021
Dnes má meniny 
Oto
°C
28.09.2021 08:05

V Babinej rekonštruujú obecný úrad z vlastných zdrojov


Prestavba, prístavba a nadstavba obecnej budovy prinesie občanom lepšie služby, sústredené na jednom mieste. FOTO TASR - Jozef Poliak


V obci Babiná v okrese Zvolen začali s obnovou budovy obecného úradu a kultúrneho domu. Prestavba, prístavba a nadstavba obecnej budovy prinesie občanom lepšie služby, sústredené na jednom mieste.


"Nepôjde o jednoduchú rekonštrukciu, keďže ideme búrať takmer dve tretiny pôvodnej stavby," povedala TASR starostka Jana Gregušová. "V prízemí by okrem úradu mala ostať sála kultúrneho domu, v plánovanej nadstavbe vzniknú miestnosti, ktoré budú slúžiť na schôdze obecného zastupiteľstva, ako knižnica, a tiež na rôzne kultúrno-spoločenské aktivity," dodala. Bude tam tiež počítačová miestnosť pre obyvateľov obce.       

Obec po zdĺhavom výberovom konaní vybrala v lete dodávateľa stavby, ktorý ju ponúkol zrealizovať za 708.000 eur s DPH. Prvá etapa by mala byť hotová do 14 mesiacov od začiatku stavebných prác. Druhá etapa by mala byť dokončená v polovici roku 2024. "So zhotoviteľom sme sa ale dohodli, že ak bude mať obec dostatok finančných zdrojov, tak sa obe etapy zrealizujú hneď po sebe," doplnila starostka.       

Obec financuje stavbu z vlastných zdrojov, uložených na rezervnom fonde. "Ak by sme v nasledujúcich rokoch nemali dostatok vlastných peňazí, zoberieme si bankový úver," pripomenula Gregušová.       

Obecný úrad je aktuálne presťahovaný do dočasných priestorov, ktoré kedysi slúžili ako materská škola.  

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
23.01.2019
Samospráva chce riešiť problémy s vykurovaním v obecných budovách
Aj v tomto roku chcú v Kľaku (okres Žarnovica) pokračovať v obnove miestneho kultúrneho domu a budovy obecného úradu. Starosta Ľuboš Haring priblížil, že najväčšie problémy majú v týchto budovách s kúrením. Kým v budove kultúrneho domu žiadne nemajú, na obecnom úrade ho potrebujú vymeniť.
viac
22.04.2020
Stavba kultúrneho domu bude závisieť od naplnenia obecnej kasy
Obec Slatinské Lazy v okrese Detva plánuje postaviť kultúrny dom a obecný úrad na mieste pôvodného kultúrneho stánku. Súčasná situácia súvisiaca so šírením nového koronavírusu však zámery obce zrejme načas pozastaví.
viac
21.07.2020
Dolné Zelenice po 30 rokoch znovu otvárajú kultúrny dom
Po 30 rokoch vrátili v obci Dolné Zelenice pri Hlohovci pôvodnú náplň miestnemu kultúrnemu domu. Ako uviedla starostka Dagmar Jakubcová, na rekonštrukciu použili 248 000 eur z grantu ministerstva životného prostredia a 110 000 eur pridala samospráva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %