Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
22.04.2020 09:30

Stavba kultúrneho domu bude závisieť od naplnenia obecnej kasy


Ilustračná snímka: (tasr).


Obec Slatinské Lazy v okrese Detva plánuje postaviť kultúrny dom a obecný úrad na mieste pôvodného kultúrneho stánku. Súčasná situácia súvisiaca so šírením nového koronavírusu však zámery obce zrejme načas pozastaví.


Stavba sa má totiž financovať z vlastných prostriedkov z rezervného fondu a z úveru, no v súčasnej situácii nie je jasné, ako sa tento rok obecná kasa naplní.

„V súčasnosti čakáme, ako sa situácia vyvinie, hlavne vo finančnej oblasti, koľko ideme dostávať podielových daní,” povedala starostka Darina Hroncová.

Pôvodne chceli stavbu financovať prostredníctvom príspevku z fondov EÚ. „Rekonštrukcia kultúrneho domu cez projekty Európskej únie nám neprešla preto, že nedosahujeme požadovanú energetickú efektivitu, keďže pôvodná budova má už asi 70 rokov, viackrát bola rekonštruovaná a prestavovaná. Náklady na rekonštrukciu dosahovali už také náklady ako na výstavbu nového objektu,” priblížila starostka.

Kultúrny dom je však podľa nej potrebný aj v takej malej obci, ako sú Slatinské Lazy, pretože slúži obyvateľom na oslavy, kary, spolkovú i športovú činnosť. „Aj terajšie sídlo obecného úradu v bytovke je len dočasné, žiada si to samostatný objekt,” dodala.

Aj napriek aktuálnej situácii obec v týchto dňoch uzatvára verejné obstarávanie na dodávateľa stavby. Taktiež robí prieskum trhu na búranie pôvodnej budovy. „Pôvodne sme chceli stavať už v máji, no teraz sa to oddialilo. Je možné, že až do septembra,” konštatovala Hroncová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
23.01.2019
Samospráva chce riešiť problémy s vykurovaním v obecných budovách
Aj v tomto roku chcú v Kľaku (okres Žarnovica) pokračovať v obnove miestneho kultúrneho domu a budovy obecného úradu. Starosta Ľuboš Haring priblížil, že najväčšie problémy majú v týchto budovách s kúrením. Kým v budove kultúrneho domu žiadne nemajú, na obecnom úrade ho potrebujú vymeniť.
viac
23.11.2020
Exteriér a interiér kultúrneho domu čaká rekonštrukcia za 3,7 milióna eur
Mesto Šaľa zrekonštruuje kultúrny dom v Šali. Do súťaže na dodávateľa prác sa prihlásilo šesť uchádzačov, zákazku získala s cenou 3,7 milióna eur šalianska spoločnosť Menert.
viac
23.11.2020
Obecný úrad sa presťahoval späť do zrekonštruovanej budovy
Budova Obecného úradu v Močenku prešla komplexnou rekonštrukciou. Počas rekonštrukčných prác boli od začiatku februára tohto roka jednotlivé oddelenia obecného úradu presťahované do priestorov kultúrneho strediska – kláštora na Školskej ulici.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %