Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
28.08.2021 04:45

Štátne dotácie na projekty mimovládnych organizácií v území


Ilustračná snímka


Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR podporí projekty venované rozvoju regiónov sumou 1,1 milióna eur, projekty 33 mimovládnych organizácii, ktoré uspeli v jarnej výzve rezortu na predkladanie žiadostí o štátnu dotáciu na podporu rozvoja regiónov.


Vo výzve vyhlásenej 15. marca 2021 mohli mimovládne organizácie na svoje projekty získať dotáciu od 10- do 50-tisíc eur, pričom maximálny podiel dotácie na oprávnených výdavkoch bol určený na 90 %. Do výzvy sa do 15. apríla mohli zapojiť občianske združenia, neziskové organizácie či regionálne rozvojové agentúry, ktoré pôsobia v oblasti regionálneho rozvoja. Žiadať o podporu mohli na projekty zamerané na:

- rozvoj vnútorného potenciálu územia (napr. výsadba pôvodných odrôd ovocných stromov v sade spravovanom miestnou komunitou),

- podporu predchádzania sociálneho vylúčenia (napr. vzdelávanie nezamestnaných mladých, zlepšenie hygienickej úrovne detí z marginalizovaných rómskych komunít),

- rozvoj sociálnej infraštruktúry regiónu (napr. zdieľané bývanie, projekty inklúzie medzi seniormi, hendikepovanými a väčšinovou spoločnosťou),

- rozvoj turistickej infraštruktúry (napr. budovanie altánkov, lavičiek, náučných tabúľ),

- starostlivosť o kultúrne dedičstvo (napr. oprava a rekonštrukcia pamiatok),

- ochranu životného prostredia (napr. protipovodňové zádrže, revitalizácia zelene),

- komunitné aktivity.

Vzhľadom na pandemickú situáciu sa o podporu mohli uchádzať aj projekty venované zmierneniu dopadov COVID-19 na život ľudí v regiónoch.

Do výzvy prišlo spolu 538 žiadostí. Hodnotiaca komisia vybrala 33 projektov, ktoré získali najvyšší počet bodov a po kontrole a splnení pravidiel môžu získať dotáciu od štátu. Ďalších 135 projektov síce získalo dostatočné hodnotenie, ale zaradili sa len do zásobníka projektov. Dotáciu budú môcť získať v prípade, ak by sa našli dodatočné zdroje, prípadne by dotáciu nezískali niektoré projekty z prvej skupiny. Zvyšných 370 projektov nezískalo dostatočné hodnotenie.

MIRRI SR záujemcom o výzvu zjednodušilo predkladanie žiadostí prostredníctvom vopred pripravených formulárov a elektronického podania. Výzva a jej vyhodnotenie sú zverejnené na: www.mirri.gov.sk/sekcie/dotacie.

Zdroj: mirri.gov.sk

Súvisiace oznamy ZMOS: Výzva na podporu regiónov pre mimovládne organizácie

 

 

Autor: Zdroj: ZMOS, mirri.gov.sk


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.11.2019
Viac ako milión na podporu a rozvoj regiónov
Žilinská župa predstavila nový dotačný systém. Na rozvoj regiónov a podporu významných aktivít pôjde na nasledujúci rok 1,3 milióna eur. To je o 530-tisíc eur viac v porovnaní s predchádzajúcim rokom. V praxi to bude znamenať podporu väčšieho okruh tém a oblastí.
viac
14.08.2020
Výzva pre mimovládne organizácie na zmiernenie dopadov COVID-19
Mimovládne organizácie na miestnej úrovni sú neoddeliteľnou súčasťou rozvoja miestnej komunity.
viac
05.02.2021
J. Viskupič: Do regiónov posielame pol milióna eur
Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na svojom prvom rokovaní v roku 2021 rozhodli o pridelení dotácií subjektom pôsobiacim v oblasti regionálneho rozvoja a cestovného ruchu. Pol miliónom eur bude podporených spolu 19 projektov, ktoré prispejú k zvýšeniu atraktivity územia župy.
viac
16.03.2021
Výzva na podporu regiónov pre mimovládne organizácie
Rezort investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie pomôže rozvoju regiónov dotáciou 1,1 milióna eur pre projekty mimovládnych organizácií. Vyhlasuje novú výzvu na predkladanie žiadostí o štátnu dotáciu na podporu rozvoja regiónov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %