Streda 29.11.2023
Dnes má meniny 
Vratko
°C
08.06.2019 03:05

Príprava kúpaliska je v plnom prúde, otvoria ho koncom mesiaca


Ilustračná snímka (tasr)


Areál letného kúpaliska v obci Kaluža (okres Michalovce) je v týchto dňoch v procese príprav na blížiacu sa sezónu. Svoje brány otvorí v posledný júnový víkend, TASR o tom informovala starostka obce Jana Macejková.


Areál je pokosený, vyčistené sú už aj vonkajšie dlažby kúpaliska. V súčasnosti sa realizuje čistenie samotnej plochy bazéna a tiež celej bazénovej technológie.       

Bazén má obec v pláne napustiť v polovici júna, aby mohli byť odobrané vzorky vody na skontrolovanie jej hygienickej neškodnosti.       

"Poplatky na bazén ostávajú nezmenené, od pondelka do štvrtka sú to tri eurá za celodenný vstup do bazéna a v piatok, sobotu a nedeľu je celodenný vstup štyri eurá," uzavrela Macejková.       

S prípravou letnej turistickej sezóny začala obec už v máji, no z dôvodu nepriaznivého počasia sa práce museli prerušiť. Vykonávajú ich piati pracovníci v rámci projektu pomocných obecných služieb.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.05.2018
V minizoo sa pripravujú na letné tábory, pribudli v nej nové zvieratá
Letná sezóna v sninskej minizoo je v plnom prúde, rozbehli ju s príchodom prvých teplých dní. Najväčšiu návštevnosť očakávajú počas prázdnin, kedy po štvrtý raz pripravujú detské tábory. Nielen tí najmenší si môžu v areáli Animoterapeticko-jazdeckého centra (AJC) pozrieť nové zvieracie prírastky.
viac
04.06.2019
Mesto sa na letnú sezónu pripravilo. Brány kúpaliska sa otvoria 22. júna
Mesto Trebišov začalo ešte v marci 2019 s prípravou na letnú sezónu v areáli vodných športov. Najvýznamnejšou zmenou v nadchádzajúcej letnej sezóne bude celková obnova detského bazéna.
viac
18.06.2022
Letné kúpalisko otvorilo tohtoročnú letnú sezónu
Letné kúpalisko vo Veľkom Krtíši v sobotu otvorilo tohtoročnú letnú sezónu. Pre TASR to potvrdil riaditeľ príspevkovej organizácie Správa športových zariadení mesta Veľký Krtíš Marian Vrško. Poznamenal, že kúpalisko má za sebou kompletnú rekonštrukciu.
viac
05.06.2023
Mestské kúpaliská sa pripravujú na letnú sezónu, vstupné zdražie
Košické mestské kúpaliská sa pripravujú na letnú sezónu. Kúpalisko Rumanová plánujú otvoriť 17. júna a kúpalisko Červená hviezda (ČH) o týždeň na to.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.98 %