Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
17.07.2017 05:16

Obľúbený areál v bratislavskom lesoparku je komplexne zrekonštruovaný


Areál Červený kríž v bratislavskom lesoparku.


Nový altánok, lavičky, gril či atrakcie pre deti. To všetko nájdete v novo zrekonštruovanom areáli Červený kríž v bratislavskom lesoparku. Rekonštrukciu tohto obľúbeného turistického miesta po 21 rokoch zrealizovalo hlavné mesto v spolupráci s Mestskými lesmi v Bratislave.


„Červený kríž je obľúbené miesto pre turistov, cyklistov, rodiny s deťmi, ale aj veriacich, ktorí sa tu pristavia pri svojich púťach. Som rád, že odteraz sa všetci môžu tešiť na moderný areál, ktorý spĺňa súčasné potreby návštevníkov lesoparku,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Prvá časť rekonštrukcie prebehla na jeseň v roku 2016 v celkovej sume 67 800 eur. Postavil sa tu jednopodlažný altánok, v ktorom sú stoly, lavice a gril. Na jar tohto roka prebehla druhá etapa rekonštrukcie. Zahŕňala dostavbu druhej časti altánku, jeho zastrešenia, vybudovala sa aj vyhliadková veža pre deti a areál sa doplnil drevenými stolmi a lavicami. Na lúčnom priestore pred altánkom pribudli kamenné ohniská a odpadkové koše. Druhá časť rekonštrukcie bola v sume 36 930 eur.

Zrekonštruovaný altánok je celodrevená stavba, ktorá slúži ako kryté zastrešenie s priestorom na sedenie pre cca 35 turistov a návštevníkov danej lokality. Strecha je pokrytá plastovým šindľom. Klampiarske výrobky sú z pozinkovaného plechu. Na drevené prvky bolo použité drevo zo smreka (45 kubíkov).

Zrekonštruovaný areál Červená kríž je ďalšou atrakciou v mestských lesoch, ktorú mesto urobilo pre Bratislavčanov so zámerom prilákať ich do prírody. Od 15. júla je sprístupnený aj domček na strome v lokalite Pod Dubmi Dlhé lúky, v ktorom už prespali prví návštevníci. Minulý rok hlavné mesto spolu s mestskými lesmi vybudovalo domček na strome pod Kačínom, rozhľadňu na Americkej lúke, zrekonštruoval sa altánok pri 9. mlyne s grilom, ale aj altánok pri dele na Partizánskej lúke. V mestských lesoch mesto vlani zrekonštruovalo takmer 3 km lesných ciest (lesná cesta Lamač (smer Kačín), lesná cesta nad Račou a lesná cesta Sliva – Malý Slavín).

 

Autor: (Iveta KEŠEĽÁKOVÁ, hmb)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.07.2016
Na jeseň má pod Kamzíkom vyrásť vyhliadková veža
Pod bratislavským Kamzíkom, v rekreačnom areáli Americké námestie, má v tomto roku vyrásť drevená vyhliadková veža. Mestské lesy v Bratislave predpokladajú, že by tak mohlo byť už v októbri.
viac
22.11.2016
Bratislava odmietla predĺžiť zmluvu s investorom predstaničného námestia
Mesto Bratislava odmietlo predĺžiť o päť rokov zmluvu so spoločnosťou Transprojekt, ktorá má do konca roka obnoviť priestor pred bratislavskou Hlavnou stanicou. Rozhodli o tom mestskí poslanci, ktorí tak chcú, aby zmluva trvala do dohodnutého termínu 31. decembra 2016.
viac
05.01.2017
Primátor I. Nesrovnal: V prípade Hlavnej stanice je čas konať
Posledný deň minulého roku vypršala Zmluva o budúcej kúpnej zmluve medzi Hlavným mestom SR Bratislavou a spoločnosťou Transprojekt s.r.o. (investorom projektu výstavby Hlavnej stanice), ktorá poškodila všetkých Bratislavčanov a návštevníkov hlavného mesta.
viac
01.05.2017
V Dúbravke sa musí stavať, apeluje ministerstvo dopravy
Ministerstvo dopravy a výstavby SR opätovne verejne apeluje na to, aby výstavba náhradných nájomných bytov v Dúbravke pokračovala.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %