Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
09.10.2021 01:05

Na Partizánskej lúke chystajú klzisko, obnovia aj bufet


Ilustračná snímka, zdroj: Piešťanský denník


Pri amfiteátri na Partizánskej lúke v bratislavskom lesoparku plánujú vybudovať klzisko. Mestské lesy v Bratislave vyhlásili v uplynulých týždňoch výzvu na predkladanie ponúk na dodanie a uvedenie do prevádzky klziska zo syntetického ľadu za predpokladaných 185.500 eur bez DPH.


"Slúžiť bude na rekreačné korčuľovanie návštevníkov mestských lesov, ktoré vzhľadom na použitú technológiu plochy klziska nie je obmedzené na zimnú sezónu," píše sa v návrhu kúpnej zmluvy. O vybudovaní klziska na Partizánskej lúke hlavné mesto informovalo v rámci projektu Živé miesta, na ktorom spolupracuje so svojím Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB). V rámci iniciatívy chce do dlhodobo zanedbaných verejných priestorov vniesť opäť život.       

"Klzisko poskytne nový rozmer pre toto miesto a zároveň rozšíri ponuku miest, kam si v Bratislave počas zimy môžete zájsť zakorčuľovať," spresnil v tejto súvislosti MIB. Pri tunajšom amfiteátri navrhli aj rekonštrukciu bufetu. Mestské lesy v Bratislave už pre túto obnovu zverejnili výzvu na predkladanie ponúk za odhadovaných 245.682 eur bez DPH.       

Obnova bufetu, ktorý je súčasťou samotného amfiteátra, má podľa MIB pomôcť lepšej prevádzke a nový altán kruhového tvaru poskytnúť väčšiu ochranu proti dažďu. "Zároveň zvýši pôvodnú kapacitu vonkajšieho posedenia pri bufete. Konštrukcia v červenej farbe je odkazom na priľahlú dominantu – Červený most," priblížil inštitút.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.06.2016
Považská Bystrica investuje do obnovy amfiteátra 23 500 eur
Považskobystrická samospráva zrekonštruuje prírodný amfiteáter v miestnej časti Praznov. Pôvodné staré pódium nahradí drevená trámová konštrukcia s betónovým pódiom s drevenou podlahou, zastrešia ho drveným krovom.
viac
14.09.2019
Na obnove amfiteátra v Budimíre pracujú zamestnanci obecného sociálneho podniku
Niekdajší amfiteáter v miestnom parku v obci Budimír v okrese Košice-okolie obnovujú. Ako pre TASR povedal starosta Vojtech Staňo, chátrať začal približne v 80. rokoch minulého storočia.
viac
15.03.2021
Detva pokračuje v obnove amfiteátra, chce stavať priestor pre súbory
Mesto Detva pokračuje v obnove areálu prírodného amfiteátra. Samospráva zverejnila výzvu na predkladanie ponúk na výstavbu objektu správy areálu a sociálnej vybavenosti pre účinkujúcich.
viac
03.05.2021
Bufet na Partizánskej lúke zrekonštruujú, mesto tu zvažuje aj klzisko
Bufet pri amfiteátri na Partizánskej lúke v Bratislave čaká rekonštrukcia. Mestské lesy v Bratislave už vyhlásili súťaž na stavebné práce, ktoré zahŕňajú rekonštrukciu budovy, úpravu spevnených plôch v okolí i vegetačné úpravy za odhadovaných 216 393 eur bez DPH.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %