Utorok 25.06.2024
Dnes má meniny 
Olívia, Tadeáš
°C
20.11.2020 08:15

Mesto získalo ocenenie Senior Friendly


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nitra sa pripojilo k samosprávam, ktoré boli ocenené za pomoc a starostlivosť preukazovanú seniorom. Najvyššie ocenenie, ktorým je plaketa Senior Friendly, získali okrem Nitry aj mestá Banská Bystrica a Prešov.


Podľa primátora Mareka Hattasa je ocenenie vyjadrením vďaky a uznania všetkým tým, ktorí v čase pandémie pomáhajú tým najzraniteľnejším, teda príslušníkom staršej generácie. Ako pripomenul, magistrát sa snaží pomáhať starším obyvateľom mesta aj napriek obmedzeniam, ktoré spôsobuje pandémia ochorenia COVID-19.      

Mesto okrem toho pred časom zriadilo aj Radu seniorov, ktorá pomáha zlepšovať komunikáciu medzi radnicou a dôchodcami. „Som veľmi rada, že Rada seniorov sa stala v našom meste realitou a dotiahli sme to až k oceneniu,“ povedala mestská poslankyňa a predsedníčka Rady seniorov Anna Laurinec Šmehilová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.01.2018
Štátna opera získala ocenenie japonského ministra zahraničia
Štátnej opere v Banskej Bystrici udelilo Veľvyslanectvo Japonska v SR Cenu ministra zahraničných vecí Japonska pre rok 2017 za zásluhy pri prehlbovaní vzájomného porozumenia medzi Japonskom a Slovenskom prostredníctvom hudby.
viac
12.09.2020
Župa opäť ocenila pedagógov za ich celoživotnú prácu
Banskobystrický samosprávny tento rok ocenil prácu 52 pedagogických zamestnancov a zamestnankýň. Slávnostné stretnutia pri príležitosti ich odchodu do dôchodku sa konali v stredu 9. septembra v Banskej Bystrici a vo štvrtok 10. septembra v Lučenci.
viac
05.11.2021
BBSK posiela pomoc Nitre
Výjazdové očkovacie jednotky BBSK budú v sobotu k dispozícii záujemcom o očkovanie priamo v obchodnom centre Európa v Banskej Bystrici. Pomoc s vakcináciou posiela kraj aj do Nitry, kde mesto na svojom území v najbližších dňoch zriadi viacero mobilných očkovacích miest.
viac
21.11.2023
Krajské centrá práce s mládežou SPACE získali prestížne ocenenie
Pozornosti odbornej poroty neunikol projekt centier práce s mládežou SPACE, ktorý Banskobystrický samosprávny kraj prostredníctvom svojej Rozvojovej agentúry spustil pred vyše rokom. Odmenili ho ocenením Národná cena kariérového poradenstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.21 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %