Nedeľa 13.06.2021
Dnes má meniny 
Anton
°C
20.11.2020 08:15

Mesto získalo ocenenie Senior Friendly


Ilustračná snímka: (tasr).


Mesto Nitra sa pripojilo k samosprávam, ktoré boli ocenené za pomoc a starostlivosť preukazovanú seniorom. Najvyššie ocenenie, ktorým je plaketa Senior Friendly, získali okrem Nitry aj mestá Banská Bystrica a Prešov.


Podľa primátora Mareka Hattasa je ocenenie vyjadrením vďaky a uznania všetkým tým, ktorí v čase pandémie pomáhajú tým najzraniteľnejším, teda príslušníkom staršej generácie. Ako pripomenul, magistrát sa snaží pomáhať starším obyvateľom mesta aj napriek obmedzeniam, ktoré spôsobuje pandémia ochorenia COVID-19.      

Mesto okrem toho pred časom zriadilo aj Radu seniorov, ktorá pomáha zlepšovať komunikáciu medzi radnicou a dôchodcami. „Som veľmi rada, že Rada seniorov sa stala v našom meste realitou a dotiahli sme to až k oceneniu,“ povedala mestská poslankyňa a predsedníčka Rady seniorov Anna Laurinec Šmehilová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.10.2019
Nezamestnaní Rómovia majú šancu získať pracovné návyky a zručnosti
Podnik medzitrhu práce – Šanca pre všetkých, n. o., Banská Bystrica sa snaží pomôcť Rómom a ďalším skupinám ohrozeným sociálnym vylúčením a chudobou.
viac
11.10.2019
Enviromestom chce byť stále, nielen počas súťaže
Mesto pod Urpínom zvíťazilo v druhom ročníku tohtoročnej súťaže Enviromesto v kategórii Ochrana prírody a krajiny, zelená infraštruktúra, ktorú vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia SR a Slovenská agentúra životného prostredia v Banskej Bystrici.
viac
16.04.2020
Komunikácia štátu smerom k samosprávam je roztrieštená a nefunkčná
Vo Veľkej sieni Mestského úradu v Banskej Bystrici 15. apríla 2020 zasadali členovia prezídia Únie miest Slovenska. Spolu dvadsaťdva primátoriek a primátorov najväčších miest Slovenska sa zhodlo, že komunikácia štátu smerom k samosprávam je v čase koronakrízy roztrieštená a nefunkčná.
viac
29.10.2020
Prešov podáva počas pandémie pomocnú ruku seniorom a rodinám v núdzi
Mesto Prešov v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska aj počas druhej vlny pandémie pomáha ľuďom v núdzi. Ak vo svojom okolí poznáte niekoho, kto je v tomto náročnom období odkázaný na pomoc, dajte nám o ňom vedieť.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.60 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %