Nedeľa 17.11.2019
Dnes má meniny 
Klaudia
°C
10.09.2019 09:00

V meste Nitra vznikne Rada seniorov


Nitriansky hrad. Ilustračná snímka, zdroj: Wikipédia


V Nitre bude pôsobiť Rada seniorov. Jej vznik odhlasovali na svojom septembrovom rokovaní mestskí poslanci. Nový orgán bude mať za úlohu chrániť práva seniorov a zaoberať sa ich životnými potrebami.


Rada seniorov bude fungovať ako stály, poradný, koordinačný, ale aj iniciatívny orgán primátora mesta. Okrem záujmov dôchodcov bude riešiť aj otázky rovnosti príležitostí a rovnakého zaobchádzania. „V neposlednom rade sa bude zaoberať aj vytváraním dôstojných podmienok pre život v meste pre všetky vekové skupiny obyvateľstva,“ informovala radnica.       

Nový orgán bude fungovať podľa schváleného štatútu, ktorý upravuje jeho pôsobenie, zloženie, orgány a organizáciu zasadnutí. Úlohou rady bude okrem iného aj spolupráca s občianskymi združeniami, fyzickými a právnickými osobami, ktoré sú orientované na presadzovanie záujmov seniorov. „Bude podporovať aj výskumnú činnosť v oblasti životných podmienok seniorov a starnutia populácie v meste,“ konštatuje radnica.       

Rada seniorov mesta Nitry bude tvorená maximálne 17 členmi, z ktorých bude jeden predseda menovaný primátorom mesta spomedzi poslancov zastupiteľstva. Ostatní členovia budú z radov zástupcov seniorských organizácií, pôsobiacich na území Nitry.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
17.02.2017
V. BAJAN: Som rozčarovaný zo záveru celodennej diskusie
Stanovisko poslanca V. Bajana k včerajšiemu mestskému zastupiteľstvu.
viac
17.10.2018
Mestskí poslanci sa zídu poslednýkrát pred komunálnymi voľbami
Nitrianski mestskí poslanci sa vo štvrtok (18. 10.) zídu poslednýkrát pred novembrovými komunálnymi voľbami.
viac
14.03.2019
Radnica zjednodušuje platenie mestských daní a poplatkov
Obyvatelia Nitry už môžu platiť dane a mestské poplatky jednoduchšie. Mesto začalo na platové výmery vytláčať QR kódy, ktoré umožnia platiť pomocou mobilnej aplikácie.
viac
18.03.2019
V Senici pripravujú investície vo výške takmer tri milióny eur
Pripravovaným rozpočtom na rok 2019 a informatívnym rozpočtom na roky 2020 a 2021 sa zaoberalo marcové zasadnutie Mestskej rady Senice. Mesto v súčasnosti funguje v rozpočtovom provizóriu. Informovala o tom prednostka Mestského úradu (MsÚ) v Senici Katarína Vrlová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.75 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %