Sobota 29.01.2022
Dnes má meniny 
Gašpar
°C
07.06.2021 09:30

Mesto Vráble začalo s výstavbou cyklolávky ponad rieku Žitava


Ilustračná snímka: (tasr).


Vrábeľská radnica začala minulý týždeň s budovaním novej cyklolávky. Tá bude súčasťou cyklistickej cesty, ktorá prepojí viaceré mestské časti.


Šírka premostenia ponad rieku Žitava bude päť metrov. „Dva komponenty, z ktorých bude postavená, sú už na mieste. Ukončenie prác predpokladáme do konca júna. Následne budú dokončené pripojovacie chodníky k lávke smerom k Základnej škole s materskou školou Lúky a tiež smerom k priemyselnému parku. Ukončenie týchto prác predpokladáme k 15. júlu,“ uviedol mestský úrad.

Spolu s výstavbou lávky už prebieha aj budovanie úschovne pre bicykle a kolobežky v areáli školy Lúky. Slúžiť bude pre 56 užívateľov a hotová má byť do 11. júna. Všetky práce sú súčasťou prvej etapy budovania cyklistickej cesty. Bude pozostávať z približne 900 metrov dlhého upraveného chodníka, odpočívadla pri lávke v časti Dyčka, s premostením ponad rieku Žitava a úschovňou.

Súčasne v mesiaci jún začne budovanie aj druhej etapy cyklotrasy, ktorá bude viesť v okolí školy Lúky. Podľa magistrátu sú už na tento úsek chválené aj finančné prostriedky. Mesto okrem toho pracuje aj na príprave tretej etapy, ktorá sa má začínať v mestskej časti Dyčka a pokračovať smerom na Lúčnicu nad Žitavou.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2017
Rekonštrukcia lávok cez rieku Žitava
To, že obe lávky cez rieku Žitava, ktoré sa nachádzajú pri hlavnej autobusovej stanici, boli už roky v zlom stave, nie je pre Zlatomoravčanov žiadnou veľkou novinkou. Ľudia sa na ne sťažovali pomerne dlho. Až tento rok sa však dočkali ich kompletnej rekonštrukcie, ktorá sa realizuje v týchto dňoch.
viac
10.02.2021
S výstavbou cyklomosta pri Vysokej pri Morave sa má začať budúci týždeň
So stavebnými prácami na cyklomoste medzi Vysokou pri Morave a Marcheggom, ktorý prepojí Slovensko s Rakúskom, by sa malo začať na budúci týždeň.
viac
23.04.2021
V meste Vráble vznikne chýbajúci komplex zariadení sociálnych služieb
Mesto Vráble vybuduje komplex zariadení sociálnych služieb (ZSS) Žitava. Projekt realizácie zámeru schválili poslanci na aprílovom zasadnutí zastupiteľstva.
viac
21.07.2021
Pôvodnú lávku cez Teplicu nahradí širšie moderné premostenie
Výstavba cyklodopravných trás v meste Senica je aj počas leta v plnom prúde. Súčasťou tohto projektu je i výmena jednej existujúcej a vybudovanie ďalšej, celkom novej lávky cez rieku Teplica.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.62 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.61 %