Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
26.08.2021 11:50

V Zlatých Moravciach vybudujú trvalé protipovodňové bariéry


Ilustračná snímka Teraz.sk


Žitavské nábrežie dostane trvalé protipovodňové bariéry. Mestskí poslanci rozhodli o použití finančných prostriedkov z Rezervného fondu mesta vo výške 10.000 eur na vybudovanie trvalých protipovodňových bariér na Žitavskom nábreží.


„Na problémovom úseku pri rieke Žitava dochádza k vyliatiu vodného toku z dôvodu častých prívalových dažďov,“ informovala radnica.       

Zámer pristúpiť k vybudovaniu trvalých protipovodňových opatrení osadením protipovodňových bariér vyplynul aj z odporúčania Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Zlatých Moravciach. Veľká voda narobila problémy na Žitavskom nábreží naposledy koncom mája tohto roka.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.02.2018
Mesto chce získať dotáciu na výstavbu nového športoviska
Mesto Zlaté Moravce plánuje postaviť nové športovisko v areáli Základnej školy na Mojmírovej ulici. Na jeho výstavbu chce získať financie z programu Úradu vlády SR zameraného na podporu športu.
viac
22.06.2019
Mesto postavilo v Prílepoch prvé ihrisko výlučne z vlastných zdrojov
V Zlatých Moravciach pribudlo prvé multifunkčné ihrisko, ktoré mesto postavilo výlučne z vlastných zdrojov. Radnica na jeho výstavbu vyčlenila zo svojho rezervného fondu 50 000 eur.
viac
26.05.2021
V blízkosti autobusovej stanice v Zlatých Moravciach vznikne oddychová zóna
V blízkosti zlatomoraveckej autobusovej stanice vyrastie nová moderná oddychová zóna. Umiestnená bude vedľa parkoviska na bicykle.
viac
07.06.2021
Mesto Vráble začalo s výstavbou cyklolávky ponad rieku Žitava
Vrábeľská radnica začala minulý týždeň s budovaním novej cyklolávky. Tá bude súčasťou cyklistickej cesty, ktorá prepojí viaceré mestské časti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %