Pondelok 20.03.2023
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
14.07.2021 09:25

Magistrát mesta Košice zaviedol elektronický vyvolávací systém


Magistrát mesta Košice. Snímka zdroj: (mapio.net).


Obyvatelia mesta Košice môžu od utorka pri vybavovaní agendy na pracoviskách prvého kontaktu na magistráte využívať elektronický vyvolávací systém.


Elektronický poradovník umiestnený pri hlavnom vchode do budovy, ktorý má slúžiť na urýchlenie a zjednodušenie vybavovania administratívy, zaviedlo mesto vďaka cezhraničnému projektu. Jeho súčasťou má byť aj zriadenie piatich nových kancelárií prvého kontaktu v jednotlivých mestských častiach. Informovala o tom samospráva na svojej internetovej stránke.

„Každý, kto si potrebuje niečo vybaviť, si v samoobslužnom kiosku vyťuká službu, o ktorú má záujem a následne mu bude vytlačený lístok s číslom. Môže si vybrať miestne dane, komunálny odpad, parking alebo všeobecné informácie,” priblížilo mesto s tým, že počas prvého dňa prevádzky využilo elektronický poradovník viac ako 100 klientov.

Aj keď je podľa slov primátora Jaroslava Polačeka prioritou magistrátu vybavovať čo najviac komunikácie s obyvateľmi elektronicky, nový systém by mal pomôcť občanom, ktorí sú zvyknutí a naďalej chcú riešiť svoje úradné záležitosti priamo so zamestnancami. „Verím, že títo občania si rýchlo zvyknú na pozitíva nového systému, ktorý zároveň pomôže zefektívniť aj prácu zamestnancom magistrátu,” skonštatoval.

Zavedenie elektronického vyvolávacieho systému na košickom magistráte sa uskutočnilo v rámci aktivít cezhraničného projektu Mestá v rozšírenom európskom priestore: Spoločný rozvoj kapacít verejných inštitúcií prostredníctvom slovenskoukrajinskej cezhraničnej spolupráce a zvyšovanie integrity verejných záležitostí s celkovými rozpočtovými nákladmi vo výške takmer 460 000 eur. Financie pochádzajú z grantov z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska a v rámci spolufinancovania i z prostriedkov štátneho rozpočtu SR. Hlavným projektovým partnerom je mesto Košice, ďalšími partnermi sú Centrum spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied, ukrajinské mestá Užhorod a Charkov a nórske výskumné centrum NORCE.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2017
Logo KOŠICE EYOF 2021 predstavené po prvýkrát verejnosti
Košice sa začali v tomto roku v spolupráci so Slovenským olympijským výborom pripravovať na zorganizovanie letného Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2021, ktorý sa uskutoční na Slovensku po prvýkrát. Súčasťou príprav bola aj tvorba loga podujatia.
viac
25.05.2021
Pre záujemcov o preočkovanie AstraZenecou zriadi PSK vlastný registračný systém
Prešovský samosprávny kraj uplynulý víkend v troch veľkokapacitných očkovacích centrách (VKOC) v  Prešove, Poprade a Humennom podal 11 344 vakcín proti koronavírusu. Obyvateľov očkoval aj prostredníctvom svojej výjazdovej služby (VOS), ktorá sa dostala k 932 záujemcom v deviatich obciach kraja.
viac
06.07.2021
Po zabudnutej trati za umením
Horúci tip na príjemný letný výlet pre celú rodinu prináša Detská železnica Košice a pozýva na Veľký vlakový výlet Po zabudnutej trati za umením do Strážok, Spišskej Belej a Kežmarku už v sobotu 10. júla. Lístky je potrebné zakúpiť vopred.
viac
15.07.2021
Novú plaváreň v Snine konečne otvoria
Mesto Snina otvorí svoju novú plaváreň predposledný júlový deň. Jej prvý návštevník vzíde zo žrebovania v súťaži Prvý plavec v plavárni Snina, ktorou chce samospráva zvýšiť záujem o karty obyvateľa.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %