Sobota 20.07.2024
Dnes má meniny 
Iľja, Eliáš
°C
22.05.2023 11:40

Horehronie ponúkne výlety Hviezdnou strelou, historickým expresom aj Astrovlakom


Snímka zdroj: (OOCR Región Horehronie).


Horehronie sa v lete stáva rajom nielen turistov, ale čoraz viac aj cyklistov, ktorí môžu elektrobicyklami z 11 partnerských e-bike požičovní v regióne zdolať 865 kilometrov vyznačených cyklotrás.


Adrenalínoví jazdci si zasa môžu dopriať zjazdové bicyklovanie v bikeparku v Mýte pod Ďumbierom, na nových singletrailoch v okolí malej lesnej rezervácie Breznianska skalka alebo na pumptracku na nábreží Hrona. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie pri príležitosti otvorenia letnej turistickej sezóny.

"Za neopozerané novinky možno ešte stále považovať cyklodreziny, cyklorikšu, tandemový bicykel a terénne elektrokolobežky, ktoré rozširujú ponuku cykloproduktov v regióne. Tretí ročník pretekov na horehronských cyklodrezinách odštartujeme 10. júna v obci Hronec," pripomenula OOCR. Všetky dvoj- alebo štvorkolesové ekologické dopravné prostriedky si návštevníci môžu rezervovať prostredníctvom rezervačného systému na ich webe.

Novým produktom je Hviezdna strela. "Ide o projekt v rámci organizovaných výletov na Horehroní, ktoré sa budú konať vo vybraných termínoch. Návštevníci prostredníctvom nej spoznajú zákutia dolného Horehronia, mesta Brezno, ale aj tradičnú pohostinnosť na salaši Zbojská, ako aj v Gazdovskom dvore v sedle Chlípavica. V termínoch 12. júla a 18. augusta sa tam bude odohrávať hviezdne divadlo obohatené o odborný výklad s použitím profesionálnej techniky," konštatovala výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie Petra Ridzoňová Hlásniková.

Nadšenci historických vlakov sa už môžu registrovať na Horehronský expres, ktorý vypravia 14. a 28. júla a tiež 11. a 25. augusta. Vlaky budú prechádzať cez Chmarošský a Telgártsky viadukt.

Čiernohronská železnica okrem pravidelných denných jázd ponúkne v lete aj jazdy v nočných hodinách. Lesná úzkokoľajka sa zmení na Astrovlak, ktorý návštevníkov prevezie prírodou Vydrovskej doliny za hviezdnym divadlom na oblohe.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
V Mýte pod Ďumbierom sa otvárajú brány do bike parku
Mýto SKI & BIKE otvára opäť svoje brány pre všetkých nadšených bikerov. V sobotu 13. júna sa môžete tešiť na otvorenie druhej sezóny v špičkovom bike parku v Mýte pod Ďumbierom.
viac
03.06.2021
Nadupané otvorenie e-bike sezóny na Horehroní je za dverami
V sobotu 5. júna 2021 milovníci hôr a cyklistiky „na baterku“ spolu s hlavným organizátorom podujatia E-biky pod Kráľovu hoľou absolvujú dve atraktívne cyklotrasy v okolí Šumiaca. Jedna z nich povedie na vrchol Kráľovej hole. Spoločne tak odštartujú dlho očakávanú cyklistickú sezónu na Horehroní.
viac
05.12.2022
Na Horehroní otvorili zimnú sezónu, prinesie legendárny vlek i ľadové mestečko
Viacdňový Horehronie skipass, ľadové mestečko či exteriérové klzisko priamo na námestí v Brezne sú lákadlá, ktoré pripravila pre návštevníkov tohtoročnej zimnej sezóny Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.
viac
25.05.2023
Cez víkend v kúpeľoch otvoria letnú sezónu
Letnú kúpeľnú sezónu v obci Smrdáky v okrese Senica otvoria v nedeľu 28. mája. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %