Štvrtok 28.09.2023
Dnes má meniny 
Václav
°C
03.06.2021 01:25

Nadupané otvorenie e-bike sezóny na Horehroní je za dverami


Snímka zdroj: (OOCR Región Horehronie).


V sobotu 5. júna 2021 milovníci hôr a cyklistiky „na baterku“ spolu s hlavným organizátorom podujatia E-biky pod Kráľovu hoľou absolvujú dve atraktívne cyklotrasy v okolí Šumiaca. Jedna z nich povedie na vrchol Kráľovej hole. Spoločne tak odštartujú dlho očakávanú cyklistickú sezónu na Horehroní.


Posledný sneh zmyli výdatné májové dažde, čerešne už odkvitli a doliny s pastvinami sa začínajú sfarbovať lúčnymi kvetmi a sýto zelenou trávou. Tak ako ožíva príroda, tak sa na leto pripravujú aj milovníci cyklisticky - či už horskej, cestnej alebo tej na elektrický pohon. V Šumiaci je otvorenie sezóny tradíciou, ktorá láka na zážitkovú e-bike cyklistiku už po piatykrát. 

Hlavný organizátor podujatia Peter Polák uvádza: „Každoročne zaznamenávame obrovský záujem o elektrické bicykle v našej požičovni. Najpopulárnejší je výstup na Kráľovu hoľu, a preto na tento vrchol už tradične bicyklujeme i počas otvorenia sezóny. Vždy kombinujeme tento výstup  s poobednou trasou, ktorú z roka na rok meníme, aby mali návštevníci možnosť spoznať aj ďalšie krásy okolitej krajiny po značených cyklotrasách. Tento rok sme sa rozhodli pre cyklotrasu „Zelená stuha Horehroním“, ktorá prechádza popri šumiackych stodolách zo Šumiaca do Pohorelej s návratom poza vrch Strundžaník a prekrásne lúky v lokalite za Hôrkou, kde sa takisto nachádzajú pozostatky kedysi tradičného duálneho hospodárenia.“ Na záver dopĺňa: „Okrem cyklistiky sa návštevníci môžu tešiť aj na chutné občerstvenie s prípitkom, dobrým obedom a výbornou talianskou zmrzlinou v našom stánku Maškrtky u Katky.“ 

Kráľova hoľa je magnetom, ktorý láka cyklistov z celého Slovenska. Okrem pekných výhľadov je jej vrchol najvyššie cyklisticky dostupným bodom v našej krajine. A práve to je jedným z dôvodov, prečo sem Horehronci a návštevníci regiónu tak radi prichádzajú. Regiónom Horehronie však prechádza hustá sieť až 865 km cyklotrás, a tak netreba opomenúť aj iné zaujímavé cyklotrasy v regióne, ktoré ponúkajú pocit spätosti s prírodou vďaka nádherným výhľadom. Zaujímavé okruhy môžu cyklisti  nájsť aj na cyklo stránke  regiónu www.cyklo.horehronie.sk, kde si zároveň môžu rezervovať e-bike i na toto športové podujatie. 

Na Horehroní sa už dlhodobo rozvíja cyklistika, ktorú vhodne dopĺňa sieť požičovní elektrických bicyklov v regióne. „Návštevníci si môžu vybrať na našej stránke zo širokej ponuky e-bikov, okrem iného ponúkame i výhodné ceny s regionálnou zľavovou kartou Horehronie Card. Náš región má vynikajúce podmienky pre cyklistov, čomu vďačí aj hustá cyklistická sieť. Keďže sme prevažne hornatým regiónom, pre zvládnutie náročných úsekov sme sa rozhodli ponúkať návštevníkom zážitky zo sedla elektrického bicykla. V našom regióne je momentálne zosieťovaných 9 požičovní. Tá najväčšia sa nachádza práve pod Kráľovou hoľou v Šumiaci, a preto sme partnerom pri otvorení sezóny práve tam,“ vysvetľuje Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie. 

 

2021_06_02_ts_ebike_4.jpg

Autor: (OOCR Región Horehronie)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.04.2019
Šumiac a Telgárt čaká zmena
Starostovia, podnikatelia a obyvatelia zo Šumiacu a Telgártu spoločne diskutovali so zástupcami Rozvojovej agentúry B SKa pracovníkmi Oblastnej organizácie CR Región Horehronie o možnostiach rozvoja a zatraktívnenia časti regiónu pod Kráľovou hoľou pre cestovný ruch.
viac
10.06.2020
V Mýte pod Ďumbierom sa otvárajú brány do bike parku
Mýto SKI & BIKE otvára opäť svoje brány pre všetkých nadšených bikerov. V sobotu 13. júna sa môžete tešiť na otvorenie druhej sezóny v špičkovom bike parku v Mýte pod Ďumbierom.
viac
15.07.2021
Vláčik Korýtko v prevádzke
Obľúbená atrakcia v Ružomberku, historický vláčik Korýtko, zažíva už svoju štvrtú sezónu. Vlak s vozňom pre bicykle a kočíky premáva počas všetkých prázdninových víkendov na trojkilometrovom úseku zrekonštruovanej železnice.
viac
16.12.2021
Región Horehronie a Liptov otvorili zimnú sezónu v olympijskom duchu
Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a LIPTOV spoločne otvorili 15. decembra 2021 zimnú sezónu plnú noviniek, sprievodných akcií a scénických programov pre všetkých, ktorí plánujú tráviť voľné chvíle na špičkovo upravených svahoch a v areáloch lyžiarskych stredísk.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %