Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
23.11.2023 02:10

Deti už môžu písať Ježiškovi, poteší ich milým darčekom


Projekt Vianočnej pošty slávnostne otvorili generálny riaditeľ Slovenskej pošty Vladislav Kupka a Tomáš Kalivoda z Union poisťovne. Snímka zdroj: Slovenská pošta


Deti z celého Slovenska i sveta môžu aj v tomto roku písať Ježiškovi na adresu „Ježiško 999 99“, Slovenská pošta mu všetky odkazy doručí. Dôležité je uviesť na pohľadnici či liste spiatočnú adresu. Pohľadnicu môžu poslať aj cez špeciálnu internetovú aplikáciu – mojapohladnica.sk.


Spolu s odpoveďou im Ježiško pošle aj milý rozprávkový darček. Obľúbený projekt Vianočnej pošty dnes slávnostne otvorili generálny riaditeľ Slovenskej pošty Vladislav Kupka a Tomáš Kalivoda z Union poisťovne.

„Vianočná pošta sa stala pre deti nielen zo Slovenska, ale z celého sveta už pevnou súčasťou predvianočných zvykov a predznamenáva príchod najkrajších sviatkov v roku. Vďaka tomuto unikátnemu projektu môžu napísať deti Ježiškovi svoje tajné želania, čo podporuje ich kreativitu i fantáziu, a Slovenská pošta všetky pozdravy Ježiškovi doručí. Projekt organizujeme už 25-ty krát a za tento čas sme doručili Ježiškovi do Rajeckej Lesnej viac ako 2 milióny pozdravov od detí z celého sveta. V tomto roku prišlo už takmer 1200 listov, z toho 815 bolo zo Slovenska. Zo zahraničných krajín dominovali Taiwan (takmer 280 listov), Čína, Hongkong, Nemecko a Japonsko,“ povedal generálny riaditeľ Slovenskej pošty Vladislav Kupka.

Prvý list adresovaný Ježiškovi prišiel 27. apríla od Natálky z Banskej Bystrice a zo zahraničia 11. augusta z Taiwanu. Obsahom detských listov sú v prevažne zoznamy vytúžených darčekov, ktoré by si chceli nájsť pod vianočným stromčekom. Najčastejšie sú to hračky, tablety, mobily, športové potreby, knihy, spoločenské hry, ale aj živé zvieratká.

„Ten najkrajší dar je vždy spoločný čas. Vďaka písaniu listov Ježiškovi môžu rodičia viesť svoje deti k zmysluplnej aktivite, ktorú zvlášť v dnešnej materiálnej a hektickej dobe vnímame ako veľmi dôležitú. Súčasťou Vianočnej pošty je aj originálna rozprávka zverejnená priamo na stránke projektu, ktorá v sebe skrýva dôležité posolstvo a spríjemní deťom i dospelým predvianočné chvíle,“ uviedol Tomáš Kalivoda, člen predstavenstva Union poisťovne, ktorá je partnerom projektu.

Napísať Ježiškovi je veľmi jednoduché – svoje priania, odkazy, obrázky môžu deti posielať na akejkoľvek pohľadnici, prípadne môžu napísať list a poslať ho v obálke na adresu „Ježiško 999 99“ najneskôr do 15. decembra 2023. Pohľadnica sa dá poslať aj z mobilu či počítača cez aplikáciu Moja pohľadnica. Stačí si na www.mojapohladnica.sk zvoliť pohľadnicu zo šablóny Pošta Ježiškovi, napísať správu Ježiškovi a zadať objednávku. Slovenská pošta pohľadnicu vytlačí a doručí. Dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať. Ježiško odpovedá nielen v slovenčine, ale aj v angličtine či v Braillovom písme. Vďaka partnerovi Vianočnej pošty, Union poisťovni, pribalí aj milý rozprávkový darček. So správnou poštovou známkou je možné list či pohľadnicu poslať z ktorejkoľvek pošty alebo ich vhodiť do ľubovoľnej poštovej schránky.

Spoločne s listami môžu deti posielať Ježiškovi kresby, tie však musia byť na samostatnom hárku papiera. Odborná porota zo všetkých kresieb vyberie tú najkrajšiu, ktorá sa stane námetom budúcoročnej vianočnej známky. Podrobné informácie o Vianočnej pošte pre Ježiška a o súťaži sú dostupné na internetovej stránke www.vianocnaposta.sk.

Pozdravy, kresby, ale aj tie najtajnejšie želania môžu deti z celého sveta posielať Ježiškovi od roku 1999. Umožňuje to projekt Vianočná pošta, ktorého hlavným cieľom je šíriť radosť, dobré posolstvá, no predovšetkým podporiť tradície klasickej listovej korešpondencie. Na adresu „Ježiško 999 99“ prišlo od vzniku projektu 2 121 000 pozdravov. Minulý rok putovalo na Ježiškovu adresu 111 374 detí zo 43 krajín sveta. Najviac, takmer 108-tisíc listov prišlo od detí zo Slovenska, z toho 182 bolo od nevidiacich detí. Kolektívnych zásielok z materských a základných škôl bolo 1 616. Zo zahraničia prišlo 3 508 pozdravov, pričom dominujú listy z Taiwanu (2 330), Českej republiky (320), Nemecka (97), Ruska (88) a Japonska (86). Vianočné pozdravy a pozdravy Ježiškovi

Vydanie poštovej známky „Vianočná pošta 2023“

Súčasťou otvorenia aktuálneho ročníka Vianočnej pošty je aj predstavenie špeciálnej vianočnej poštovej známky „Vianočná pošta 2023“ so špecifickým symbolom T2 50g. Označenie zodpovedá cene, ktorá sa zhoduje s výškou poštovej sadzby za list 2. triedy do hmotnosti 50 g vo vnútroštátnom styku.

Autor: (ts-Slovenská pošta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.02.2020
Deti môžu opäť súťažiť o najkrajší list
Deti sa môžu aj tento rok zapojiť do súťaže o najkrajší list 2020. Napísať majú o svete, v ktorom žijeme.
viac
20.11.2020
Ježiškovi môžu deti písať aj tento rok
Aj v tomto roku môžu deti z celého Slovenska i sveta písať prostredníctvom Slovenskej pošty Ježiškovi. Pohľadnice alebo listy pošlú na adresu „Ježiško 999 99“, dôležité je uviesť aj spiatočnú adresu, aby Ježiško vedel, komu má odpísať.
viac
08.12.2021
Pošta doručila Ježiškovi už vyše 28-tisíc pozdravov
Slovenská pošta doručila Ježiškovi do jeho oficiálnej poštovej schránky, ktorú má v Rajeckej Lesnej, už vyše 28-tisíc pozdravov so želaniami od detí z celého sveta.
viac
09.03.2023
Deti sa môžu opäť zapojiť do súťaže o Najkrajší list
Aj v tomto roku sa môžu deti vo veku od deväť do 15 rokov zapojiť do súťaže o Najkrajší list, ktorú vyhlasuje Svetová poštová únia a na Slovensku v spolupráci s ministerstvom dopravy a ministerstvom školstva organizuje Slovenská pošta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %