Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
04.05.2021 08:20

Charitatívny Turčiansky beh pomôže ľuďom s hendikepom


Ilustračná snímka: (tasr).


Charitatívne podujatie Turčiansky beh usporiada 22. mája v Žabokrekoch pri Martine občianske združenie (OZ) Parasport24, ktoré už 15 rokov pomáha hendikepovaným a sociálne slabým ľuďom.


„Pre pandemické opatrenia nechcú mnohí organizátori robiť akcie, pretože testovanie účastníkov je dosť nákladné a logistika si vyžaduje navyše ďalších ľudí. My sme sa rozhodli vymeniť tričká pre účastníkov zo štartovacieho balíka za antigénový test, ktorý budeme robiť pre každého bežca pred štartom. Držíme sa tak nariadených opatrení a splníme všetko, čo treba. Spolu so starostkou Žabokrekov sa tešíme na všetkých, ktorí chcú športovať a podporiť našu myšlienku,” vysvetlil organizátor podujatia Miroslav Buľovský z OZ Parasport24.

Doplnil, že beh má dva okruhy - päť a desať kilometrov. „Každý si vyberie taký okruh, na aký sa práve cíti. Mierne členitú trasu na celom okruhu tvorí z desiatich percent asfalt a ďalej poľná cesta. Prevýšenie dosahuje 140 metrov. Trasu som si prešiel a ešte aj niekoľkokrát prejdem. Je to akcia v mojom rodisku, máme tu krásne výhľady na Turiec, Malú a Veľkú Fatru,” podotkol organizátor podujatia.

„Víťazom behu sú všetci - každý účastník dostane medailu z rúk vozičkárov a výťažok charitatívneho behu pôjde pre ľudí s hendikepom. Rovnako aj na pomoc v aktuálnej situácii, podľa potreby a podľa žiadostí, ktoré OZ pravidelne dostáva,” dodal Buľovský.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.12.2017
Príďte si zabehať na jubilejný Vianočný beh do Lučenca
Mesto pozýva na jubilejný 50. ročník Vianočného behu mesta Lučenec, ktorý sa uskutoční 26. 12. 2017 od 10. hodine.
viac
04.08.2020
Chystá sa prvý ročník pretekov v horskom behu Plesnivec SkyRun
Zaregistrovať sa možno do 9. septembra na www.plesnivecskyrun.sk, kde sú k dispozícii aj ďalšie dôležité informácie.
viac
01.02.2021
Fašiangy v meste či na dedine s Kysuckým múzeom v Čadci
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, si pre svojich priaznivcov pripravilo program v online priestore pod názvom Ej fašiangy, fašiangy.
viac
15.04.2021
8. ministerská konferencia FOREST EUROPE o budúcnosti lesov
Budúcnosť, akú si želáme – lesy, aké potrebujeme. S týmto názvom sa včera v Bratislave začala 8. konferencia ministrov procesu FOREST EUROPE o budúcnosti lesov, ich ochrane aj rozvoji v kontexte klimatických procesov na celom svete.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %