Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
11.05.2021 02:20

Bánovce nad Bebravou a okolité obce budú hostiť majstrovstvá v cyklistike


Ilustračná snímka.


Spoločné majstrovstvá SR a Českej republiky v cestnej cyklistike budú tento rok hostiť Bánovce nad Bebravou a okolité obce. Na športovom podujatí, ktoré sa bude konať od 17. do 20. júna, sa predstavia i cyklistické esá európskych tímov.


Informovala o tom Zuzana Janáčová z občianskeho združenia (OZ) xRoad Bánovce nad Bebravou, ktoré je organizátorom majstrovstiev.

„Ide o preteky usporadúvané každoročne pod hlavičkou Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI), ktorá stojí za tzv. world tour pretekmi ako Tour de France, Giro d'Italia a podobne. Do Bánoviec nad Bebravou tak prídu pretekať jazdci svetového formátu ako Peter a Juraj Saganovci, Roman Kreuziger, Zdeněk Štybar a ďalší špičkoví cyklisti svetových profesionálnych tímov,” uviedla Janáčová.

Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike budú podľa nej zároveň nominačným pretekom na olympijské hry 2021 pre slovenskú aj českú stranu. „V Bánovciach nad Bebravou sa tak môžeme tešiť na športový zážitok roka a vychutnať si naživo športové momenty, aké zvykneme sledovať len v televízii,” skonštatovala.

Štart a cieľ pretekov naplánovali organizátori priamo na najväčšom bánovskom mestskom sídlisku Dubnička. „Skúsenosti z minulých ročníkov ukazujú, že na takéto podujatie chodí veľké množstvo ľudí, a preto aj tento rok v prípade uvoľnenia protipandemických opatrení očakávame návštevnosť 15 000 až 20 000 divákov z Čiech a Slovenska,” dodala Janáčová.

Organizátorom šampionátu je OZ xRoad Bánovce nad Bebravou s podporou mesta Bánovce nad Bebravou, Trenčianskeho samosprávneho kraja a Slovenského zväzu cyklistiky.

 

Video: Cyklistická elita zavíta v júni 2021 do Bánoviec nad Bebravou |  codnes.sk

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.06.2021
Slovensko-ukrajinský workshop predstavil inovatívne riešenia našich miest a obcí
Podpore slovensko-ukrajinskej spolupráce na úrovni miest a obcí bol venovaný online workshop (10. 6. 2021), ktorý realizovalo Združenie miest a obcí v spolupráci s jedným z projektových partnerov - Združením ukrajinských miest (AUC).
viac
15.06.2021
Majstrovstvá v cestnej cyklistike ponúknu i sprievodný program
Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike (17. 6. - 20. 6.) v Bánovciach nad Bebravou a okolí doplní i sprievodný program. Organizátori pripravili výzvy pre obce po trase pretekov, kultúrne vystúpenia či súťaž pre malých cyklistov. Informovala o tom bánovská samospráva.
viac
23.07.2021
Prešov čaká sviatok dráhovej cyklistiky
Velodróm Prešov bude v sobotu 31. júla a v nedeľu 1. augusta 2021 strediskom prestížnych pretekov s medzinárodnou účasťou pod záštitou primátorky mesta Prešov Andrey Turčanovej. Preteky Grand Prix Prešov sú tento rok spojené aj s Majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike.
viac
24.11.2021
Na vjazde do mesta osadili nové tabule s erbom mesta
Obyvateľov i návštevníkov Bánoviec nad Bebravou na príjazdoch od Prievidze, Topoľčian a Trenčína vítajú a následne i vyprevádzajú nové tabule s erbom mesta a s nápisom vitajte alebo dovidenia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %