Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
22.09.2022 10:35

Témou tohtoročného jarmoku budú dožinky


Ilustračná snímka.


Témou tohtoročného tradičného jarmoku v Bánovciach nad Bebravou budú ľudové tradície, remeslá a folklór v spojení s ukončením hospodárskej sezóny a oslavou úrody.


Podujatie s podtitulom Bánovské dožinky 2022 sa uskutoční v piatok (23. 9.) a v sobotu (24. 9.). Informovalo o tom mestské kultúrne stredisko (MsKS).

"Námestie Ľudovíta Štúra sa zaplní stánkami remeselníkov a ľudových výrobcov, ale v ponuke budú aj potraviny, textil a ďalší rôznorodý tovar. Nebude chýbať ani burčiak a neodmysliteľnou súčasťou bánovského jarmoku sú aj kolotoče," priblížilo MsKS.

Návštevníci jarmoku budú môcť ochutnať klasické jedlá starých mám, ako sú perky, šúľance, guláš či držková. Navaria ich nadšenci z neďalekých obcí Malé Hoste, Držkovce a Dežerice.

"V piatkovom programe sa predstavia kapely Marlett, Nová stopa a bánovskí Eggs on the wall. Sobotný program sa bude niesť v duchu folklóru, predstavia sa v ňom folklórne súbory z celého nášho regiónu," doplnilo MsKS. Vyvrcholením programu v sobotu bude podľa neho žrebovanie dožinkovej tomboly.

Organizátori sa tento rok rozhodli pre efektívnejšie rozmiestnenie stánkov v areáli jarmoku, využijú najmä námestie a parkovisko pred nemocnicou. "Dopravné obmedzenia tak budú preto tento rok len minimálne. Nielenže bude priechodný hlavný ťah po Sládkovičovej ulici, otvorená pre dopravu bude aj Hviezdoslavova ulica," ozrejmilo MsKS.

Na parkovisku pred nemocnicou však podľa neho budú umiestnené stánky a kolotoče, treba preto rátať so zvýšeným pohybom ľudí, a najmä s nemožnosťou na tomto strategickom parkovisku zaparkovať.

S čiastočnými obmedzeniami na parkovisku pred nemocnicou musia vodiči počítať už od stredy, keď tam budú inštalovať kolotoče, a následne v nedeľu (25. 9.), keď sa zároveň uskutoční podujatie Bánovský silák.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.06.2017
Medzinárodný folklórny festival v Myjave
Už po 58. krát sa v Myjave koná jeden z najväčších folklórnych festivalov.
viac
18.10.2019
Pozvánka na Tradičný bánovský jarmok
Jarmoky sú už od nepamäti jednou z hlavných kultúrno-spoločenských udalostí v každom slovenskom meste. Inak tomu nebude ani u nás v Bánovciach.
viac
15.06.2021
Majstrovstvá v cestnej cyklistike ponúknu i sprievodný program
Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike (17. 6. - 20. 6.) v Bánovciach nad Bebravou a okolí doplní i sprievodný program. Organizátori pripravili výzvy pre obce po trase pretekov, kultúrne vystúpenia či súťaž pre malých cyklistov. Informovala o tom bánovská samospráva.
viac
18.08.2022
Stredoveký festival ponúkne rytierov i dobové tance
Mesto Bánovce nad Bebravou sa 20. augusta symbolicky prenesie do stredoveku. Festival Villa Ben v mestskom parku opäť ponúkne rytierske súboje, lukostreľbu, historické palné zbrane, remeselníkov či ohňovú šou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %