Utorok 07.02.2023
Dnes má meniny 
Vanda
°C
22.09.2022 10:35

Témou tohtoročného jarmoku budú dožinky


Ilustračná snímka.


Témou tohtoročného tradičného jarmoku v Bánovciach nad Bebravou budú ľudové tradície, remeslá a folklór v spojení s ukončením hospodárskej sezóny a oslavou úrody.


Podujatie s podtitulom Bánovské dožinky 2022 sa uskutoční v piatok (23. 9.) a v sobotu (24. 9.). Informovalo o tom mestské kultúrne stredisko (MsKS).

"Námestie Ľudovíta Štúra sa zaplní stánkami remeselníkov a ľudových výrobcov, ale v ponuke budú aj potraviny, textil a ďalší rôznorodý tovar. Nebude chýbať ani burčiak a neodmysliteľnou súčasťou bánovského jarmoku sú aj kolotoče," priblížilo MsKS.

Návštevníci jarmoku budú môcť ochutnať klasické jedlá starých mám, ako sú perky, šúľance, guláš či držková. Navaria ich nadšenci z neďalekých obcí Malé Hoste, Držkovce a Dežerice.

"V piatkovom programe sa predstavia kapely Marlett, Nová stopa a bánovskí Eggs on the wall. Sobotný program sa bude niesť v duchu folklóru, predstavia sa v ňom folklórne súbory z celého nášho regiónu," doplnilo MsKS. Vyvrcholením programu v sobotu bude podľa neho žrebovanie dožinkovej tomboly.

Organizátori sa tento rok rozhodli pre efektívnejšie rozmiestnenie stánkov v areáli jarmoku, využijú najmä námestie a parkovisko pred nemocnicou. "Dopravné obmedzenia tak budú preto tento rok len minimálne. Nielenže bude priechodný hlavný ťah po Sládkovičovej ulici, otvorená pre dopravu bude aj Hviezdoslavova ulica," ozrejmilo MsKS.

Na parkovisku pred nemocnicou však podľa neho budú umiestnené stánky a kolotoče, treba preto rátať so zvýšeným pohybom ľudí, a najmä s nemožnosťou na tomto strategickom parkovisku zaparkovať.

S čiastočnými obmedzeniami na parkovisku pred nemocnicou musia vodiči počítať už od stredy, keď tam budú inštalovať kolotoče, a následne v nedeľu (25. 9.), keď sa zároveň uskutoční podujatie Bánovský silák.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.06.2021
Majstrovstvá v cestnej cyklistike ponúknu i sprievodný program
Spoločné majstrovstvá SR a ČR v cestnej cyklistike (17. 6. - 20. 6.) v Bánovciach nad Bebravou a okolí doplní i sprievodný program. Organizátori pripravili výzvy pre obce po trase pretekov, kultúrne vystúpenia či súťaž pre malých cyklistov. Informovala o tom bánovská samospráva.
viac
18.08.2022
Stredoveký festival ponúkne rytierov i dobové tance
Mesto Bánovce nad Bebravou sa 20. augusta symbolicky prenesie do stredoveku. Festival Villa Ben v mestskom parku opäť ponúkne rytierske súboje, lukostreľbu, historické palné zbrane, remeselníkov či ohňovú šou.
viac
30.09.2022
Pod Poľanu sa po prestávke opäť vracajú tradičné Dni mesta Detva
Pod Poľanu sa po prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu opäť vracajú tradičné Dni mesta Detva. Podujatie, ktoré počas prvého októbrového víkendu prinesie folklór, jarmok i výstavu ovocia, zeleniny a kvetov. Samospráva o programe informuje na svojej oficiálnej webstránke.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %