Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
31.03.2021 08:30

Centrum Brezna už zdobia nadrozmerné kraslice


Snímka zdroj: (brezno.sk).


Centrum horehronskej metropoly Brezna zdobí od utorka nadrozmerná veľkonočná kraslica s motívom mesta, ktorá má 2,5 metra. Rozšírila tak výzdobu námestia, ktorú tvoria dve viac ako meter vysoké kraslice či veľkonočný veniec.


„Aj keď tento rok tradičné zvyklosti nemôžeme odštartovať spevom a tancom, verím, že naša veľkonočná výzdoba vyčarí ľuďom úsmev na tvári, prinesie radosť a naladí ich na tú správnu sviatočnú atmosféru. Do skrášlenia mesta sa tento rok môžu zapojiť všetci občania,” vyzval na sociálnej sieti brezniansky primátor Tomáš Abel.

Veľkonočný veniec, ktorý zdobí fontánu, zamestnanci Technických služieb Brezno vyplnili prútím a púzalkami - bahniatkami. Dozdobiť ho mašľami, vajíčkami, prípadne inými vyrobenými ozdobami, môžu práve obyvatelia.

„Zapojte do výroby ozdôb aj deti a s vašou ozdobou na venci sa odfoťte. Fotografiu pošlite do 6. apríla. Všetky zverejníme na sociálnej sieti, kde bude možné hlasovať za tú najkrajšiu. Majiteľ s najvyšším počtom 'lajkov' získa od nás malé prekvapenie,” dodal primátor.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.04.2019
Bardejovské námestie zdobí megavajce, z ktorého sa vyliahne postavička
Na Radničnom námestí v Bardejove odhalili v utorok megavajce. Podujatie už po piaty raz pripravilo bardejovské Kultúrno-turistické centrum. Ako pre TASR uviedol jeho riaditeľ Marcel Tribus, pred piatimi rokmi bolo zapísané aj do Slovenskej knihy rekordov.
viac
11.04.2019
V Múzeu slovenskej dediny predstavia veľkonočné zvyky
Tradície a zvyky našich predkov, ktoré sprevádzali veľkonočné obdobie, predstavia v nedeľu 14. apríla v Múzeu slovenskej dediny Slovenského národného múzea v Martine účinkujúci na podujatí Veľká noc na dedine. TASR o tom informovala kultúrno-propagačná manažérka SNM v Martine Milena Kiripolská.
viac
23.03.2021
Online program Veľkej noci z Kysuckého múzea bude bohatý
Kysucké múzeum v Čadci, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, si pre svojich priaznivcov pripravilo program v online priestore pod názvom Veľká noc z Kysuckého múzea.
viac
29.03.2021
Budatínsky hrad bude na Veľkú noc svietiť na modro
Považské múzeum v Žiline sa aj tento rok zapojí do kampane na pomoc ľuďom s autizmom. Svetovým dňom povedomia o autizme je 2. apríl, no Budatínsky hrad bude svietiť na modro počas celých veľkonočných sviatkov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %