Piatok 23.04.2021
Dnes má meniny 
Vojtech
°C
31.03.2021 11:25

Most v Podvaží bude pre rekonštrukciu uzatvorený


Snímka zdroj: (TSK).


K úplnému uzatvoreniu cestného mosta ponad inundačný kanál Váhu na ceste II/507 v považskobystrickej mestskej časti Podvažie dôjde po veľkonočných sviatkoch, a to na obdobie 6 mesiacov. Obchádzkové trasy vedú po cestách II/517, I/61 a I/10, vyznačené budú dočasným dopravným značením.


 

S rekonštrukciou mosta župa začala ešte v máji minulého roka, pre komplikácie so statikou bola stavba pozastavená a došlo k zmene projektovej dokumentácie.

Vzhľadom na zlý technický stav a plánovaný rozsah prác je nutné cestnú komunikáciu II/507 v dĺžke 0,1 km úplne uzavrieť na obdobie 6 mesiacov. „Úplnú uzávierku mosta si vyžaduje technologický postup prác na základe upravenej projektovej dokumentácie. Obchádzková trasa bude usmernená dočasným dopravným značením,“ povedal Radovan Karkuš, poverený riadením Správy ciest TSK.

Na základe vyjadrenia zhotoviteľa dôjde k uzávierke mosta v plnom profile v utorok 6. apríla. Prosíme preto motoristov, aby boli opatrní a rešpektovali dočasné dopravné značenie, ktorým bude v čase uzávierky usmernená doprava v tomto úseku. Za vzniknuté dopravné obmedzenia sa cestujúcej verejnosti ospravedlňujeme, rekonštrukcia tohto mosta je však nevyhnutná a po jej realizácii sa zvýši bezpečnosť cestovania v tomto úseku.

 

Autor: (Lenka KUKUČKOVÁ, TSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.11.2020
KSK začína rekonštruovať zrútený most medzi Kysakom a Veľkou Lodinou
Košický samosprávny kraj (KSK) ukončil súťaž na výber zhotoviteľa, ktorý odstráni sutiny zrúteného mosta medzi Kysakom a Veľkou Lodinou. V najbližších dňoch by sa mali k mostu presunúť mechanizmy, ktoré budú realizovať práce.
viac
09.12.2020
Otvorili zrekonštruovaný most cez Váh v Považskej Bystrici
Po viac ako 15-mesačnej rekonštrukcii a polročnom meškaní otvorili v utorok (8.12) pre motoristov zrekonštruovaný Orlovský most cez rieku Váh v Považskej Bystrici. Bola súčasťou prvej etapy rekonštrukcie takmer 3,6 kilometrového úseku cesty II/517 Považská Bystrica – Domaniža.
viac
15.01.2021
Na budovanie ďalších úsekov cyklotrás chce župa využiť eurofondy
Výstavbu dvoch nových samostatných úsekov cyklotrás má župa v pláne financovať vďaka nenávratným finančným príspevkom (NFP), o ktoré sa bude uchádzať v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).
viac
01.04.2021
Po vyše 40 rokoch sa začína s výstavbou nového mosta v časti Iliaš
Na schátralom moste v banskobystrickej mestskej časti Iliaš sa začínajú prípravné práce. Právoplatné stavebné povolenie a odovzdanie staveniska vysúťaženému zhotoviteľovi znamená, že po viac ako 40 rokoch sa začne s výstavbou nového mosta v tejto banskobystrickej časti.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %