Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
23.01.2019 08:25

Samospráva chce riešiť problémy s vykurovaním v obecných budovách


Kultúrny dom a turistická ubytovňa v Kľaku. Snímka zdroj: OcÚ


Aj v tomto roku chcú v Kľaku (okres Žarnovica) pokračovať v obnove miestneho kultúrneho domu a budovy obecného úradu. Starosta Ľuboš Haring priblížil, že najväčšie problémy majú v týchto budovách s kúrením. Kým v budove kultúrneho domu žiadne nemajú, na obecnom úrade ho potrebujú vymeniť.


Budovu obecného úradu by chcela samospráva zrekonštruovať, na čo sa pokúša získať prostriedky z dotačných schém. Už teraz však plánuje zatepľovanie stropov, keďže má budova veľké tepelné úniky. "Potom možno spravíme plynové kúrenie," načrtol starosta.       

Starosti s kúrením majú aj v budove kultúrneho domu, ktorý nemôžu v zimných mesiacoch využívať. "Celý objekt je bez vykurovania, boli tam v miestnostiach pece, ale tie sú zrušené," priblížil Haring. Okrem kinosály je v kultúrnom dome zriadená aj turistická ubytovňa či pamätná izba a klubovňa. Vlani sa samospráve podarilo zakúpiť elektrické radiátory do ubytovne, aktuálne chce radiátory napojiť aj do klubovne. Vykurovanie však chce vyriešiť aj v ostatných častiach.       

V Kľaku chcú podľa Haringa tento rok pokračovať aj v oprave miestnych komunikácií a verejných priestranstiev. "Máme tiež podanú žiadosť na wifi na verejné priestranstvá," dodal starosta s tým, že rekonštruovať chcú aj dom smútku.       

Dedinu trápi aj úbytok obyvateľov. Kľak má aktuálne 186 obyvateľov, už druhý rok po sebe sa tam nenarodilo ani jedno dieťa. V minulom roku tam zomreli štyria obyvatelia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.01.2017
Poruba získala eurofondy na rekonštrukciu Obecného úradu
Budovu Obecného úradu v Porube v okrese Prievidza, kde sídli aj dom kultúry, čaká rekonštrukcia s cieľom zníženia jej energetickej náročnosti.
viac
22.04.2020
Stavba kultúrneho domu bude závisieť od naplnenia obecnej kasy
Obec Slatinské Lazy v okrese Detva plánuje postaviť kultúrny dom a obecný úrad na mieste pôvodného kultúrneho stánku. Súčasná situácia súvisiaca so šírením nového koronavírusu však zámery obce zrejme načas pozastaví.
viac
16.09.2021
Kultúrny dom v Koplotovciach zateplia, musia sa popasovať s termínmi
Obec Koplotovce má kultúrny dom, ktorý vykuruje pevným palivom a pred podujatím musia v zime založiť najmenej tri dni vopred, aby sa sála dokázala vyhriať.
viac
28.09.2021
V Babinej rekonštruujú obecný úrad z vlastných zdrojov
V obci Babiná v okrese Zvolen začali s obnovou budovy obecného úradu a kultúrneho domu. Prestavba, prístavba a nadstavba obecnej budovy prinesie občanom lepšie služby, sústredené na jednom mieste.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %