Piatok 21.06.2024
Dnes má meniny 
Alojz
°C
29.04.2016 12:17

Zodpovedná spoločnosť – ktorým firmám nie je životné prostredie ľahostajné?


Medzinárodný partnerský projekt zastrešuje spoločnosť ENVI – PAK. Foto: Shutterstock.com


Veľké spoločnosti sú stálym producentom množstva odpadu, ktorý je potrebné zbierať, triediť a likvidovať.


 Zvýšiť povedomie o dôležitosti ochrany životného prostredia sa snaží aj medzinárodný partnerský projekt Zodpovedná spoločnosť, ktorého organizátorom je Organizácia zodpovednosti výrobcov, spoločnosť ENVI – PAK. Do projektu sa môžu zapojiť uchádzači, ktorí chcú dokázať, že osud životného prostredia im nie je ľahostajný.

Čo je cieľom projektu Zodpovedná spoločnosť?

Projekt Zodpovedná spoločnosť je zameraný na environmentálne vzdelávanie a informovanie v oblasti triedenia odpadov z obalov, pričom jeho snahou je zmeniť spotrebiteľské správanie v prospech životného prostredia. ,,Uchádzači projektu majú možnosť v prípade splnenia všetkých podmienok získať certifikát za zodpovedný prístup voči životnému prostrediu. Môžu sa tak stať súčasťou Zodpovednej spoločnosti a byť uvedení na internetovej stránke projektu podľa štyroch kategórií - Zodpovedná organizácia, Zodpovedná obec, Zodpovedná škola a Zodpovedný občan,“ uviedla Silvia Nosálová, riaditeľka pre komunikáciu a marketing spoločnosti ENVI – PAK.

V súčasnosti je do projektu zapojených 11 zodpovedných spoločností. Foto: Zodpovednaspolocnost.sk

Svoju zodpovednosť si voči životnému prostrediu čoraz viac uvedomujú aj spoločnosti, ktoré produkujú odpady z obalov vo veľkom množstve. Najnovšou ocenenou zodpovednou organizáciou sa stala spoločnosť Tchibo Slovensko, ktorá vyhovela podmienkam environmentálneho auditu, na základe čoho získala základnú úroveň certifikátu zodpovednej organizácie. „Spoločnosť sa prostredníctvom mnohých programov usiluje o zlepšenie životných podmienok ľudí i zachovanie prírody. Dlhodobým cieľom firmy je 100 % udržateľné podnikanie,“ informovala Lenka Mašková, manažérka pre spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Tchibo.

Zodpovednosť za životné prostredie sa rozhodlo doposiaľ prevziať 11 spoločností, medzi ktoré sa zaraďujú spoločnosti Bramac, Nestlé, Canon, Heineken, Nutricia či spoločnosť Lidl. Práve spoločnosť Lidl, ktorá má na Slovensku 124 pobočiek sa môže pochváliť viacerými úspechmi a oceneniami za ochranu životného prostredia, medzi ktoré sa zaraďuje aj certifikát Zodpovednej spoločnosti.

Autor: SZ


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2017
Prešov venuje hodinu našej Zemi
Mesto Prešov sa aj tento rok zapojí do projektu HODINA ZEME. Už v sobotu 25. marca vypnutím verejného osvetlenia spoločne pomôžeme zmierniť dôsledky a upozorniť na globálne otepľovanie, klimatické zmeny a svetelný smog.
viac
20.05.2020
BSK žiada vyradiť trasovanie ropovodu cez Žitný ostrov zo zoznamu projektov PCI
Bratislavský samosprávny kraj (BSK) žiada o vyradenie projektu ropovodu Bratislava – Schwechat Pipeline (BSP) s trasovaním cez Chránenú vodohospodársku oblasť Žitný ostrov zo zoznamu kandidátskych projektov spoločného záujmu (PCI) v oblasti ropnej infraštruktúry.
viac
27.04.2021
KSK chce realizovať projekt na obnovu biodiverzity v lesoch na Gemeri a Spiši
Zámer spolufinancovať projekt na Ochranu a obnovu biodiverzity v lesných ekosystémoch schválili krajskí poslanci na rokovaní 26. apríla.
viac
08.04.2022
Odborníci budú skúmať stav a kvalitu životného prostredia v meste
Najbližších šesť mesiacov bude tím odborníkov skúmať stav a kvalitu životného prostredia Veľkého Šariša a vytvárať odporúčania pre ekologickejšie a udržateľnejšie plánovanie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %