Pondelok 06.12.2021
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
06.10.2021 04:45

V obci Terňa postavia novú telocvičňu za viac ako 635-tis. eur


Terňa - Ofiálne stránky obce


Poklepaním základného kameňa pri základnej škole (ZŠ) začali v obci Terňa v okrese Prešov s výstavbou novej budovy telocvične za viac ako 635-tis. eur. Stavba by mala byť ukončená v apríli 2023.


"ZŠ má momentálne viac ako 320 žiakov a celých 60 rokov sme telocvik vyučovali v provizórnych podmienkach. Na chodbách, vonku, v upravených triedach a podobne. Preto je to veľmi dôležité pre našu školu, ale aj pre naše športové kluby, dôchodcov a všetkých, ktorí budú mať možnosť športovať aj počas zimných mesiacov, celoročne," uviedol pre TASR starosta Juraj Senderák.      

Financovanie projektu je zabezpečené z dotácie Prešovského samosprávneho kraja (PSK) v rámci Výzvy pre región vo výške viac ako 178.000 eur, z Fondu na podporu športu sumou takmer 318.000 eur a obec prispeje zo svojich peňazí čiastkou najmenej takmer 140.000 eur. Zhotoviteľom je popradská spoločnosť Arprog.      

Telocvičňa bude mať pôdorys o výmere 28x26 metrov. Vznikne v nej samostatné zázemie so šatňami, sprchami či kabinetmi. Určená bude pre vykonávanie rôznych druhov športov od basketbalu, bedmintonu cez volejbal i malú hádzanú a slúžiť bude jednak žiakom školy v Terni, ale aj okolitým školám.      

"Výzva pre región je už trvalý fond, ktorým podporujeme jednotlivé aktivity v rámci nášho samosprávneho kraja. Samozrejme ide aj o šport, ale nielen o šport. Podporujeme aj národné kultúrne pamiatky, pútnické miesta a rôzne iné aktivity. Som rád, že PSK mohol sumou takmer 180.000 eur prispieť, ale neostali sme v osamotení spolu s obcou. Takisto Fond na podporu športu aktívne pristúpil k riešeniu celej problematiky, keďže obec Terňa má okolo 1300 obyvateľov, zaslúži si mať svoju telocvičňu pre žiakov, ale aj obyvateľov obce," dodal predseda PSK Milan Majerský.    

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.11.2020
ZMOS predstavil zásadné pripomienky k výnosu o rozdeľovaní výnosu dane
Združenie miest a obcí Slovenska adresovalo rezortu školstva zásadné a pre samosprávu principiálne pripomienky k nariadeniu vlády o rozdeľovaní výnosu dane z príjmov územnej samospráve. Podľa združenia sa rezort školstva už 5 rokov prizerá na problémy namiesto toho, aby ich riešil.
viac
24.05.2021
NSK podporí kandidatúru Nitry na titul EHMK 2026
Nitriansky samosprávny kraj (NSK) vstúpi do záujmového združenia právnických osôb s názvom Nitra 2026. Jeho cieľom je okrem vypracovania prihlášky aj celková podpora kandidatúry Nitry na titul Európske hlavné mesto kultúry (EHMK) 2026.
viac
07.06.2021
Na slovensko-ukrajinskom pohraničí sa doplnia prvky cykloinfraštruktúry
V Poloninách pribudnú inteligentné cykloprístrešky, oddychové zóny či cyklotrasy. V rámci projektu s Ukrajinou sa preinvestuje viac ako jeden milión eur. A to s cieľom podporiť cezhraničnú spoluprácu pri budovaní dvoch cyklookruhov.
viac
25.06.2021
PSK získal druhé miesto v národnej súťaži o naj propagačný materiál
Prešovský samosprávny kraj uspel v celoslovenskej prestížnej súťaži o najkrajšiu knihu a propagačný materiál o Slovensku za rok 2020. So svojou brožovanou publikáciou Sestry Prešovského kraja, ktorá vznikla k rovnomennému projektu v spolupráci s fotografom Jánom Štovkom, kraj získal druhé miesto.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %