Sobota 25.01.2020
Dnes má meniny 
Gejza
°C
07.04.2019 08:30

V obci Okoč budú rekonštruovať Domov sociálnych služieb z dotácie


Ilustračná snímka


Obec Okoč v Dunajskostredskom okrese bude môcť rekonštruovať Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých, pretože Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal na tento účel dotáciu takmer štyri milióny eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


 Výsledkom celého projektu bude vytvorenie samostatných objektov pre 60 prijímateľov sociálnej služby.       

„Podporíme výstavbu a rekonštrukciu piatich nízkoenergetických rodinných domov, v ktorých bude poskytovaná sociálna služba v rodinnom prostredí," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič a dodal, že realizáciou projektu podporia komunitná starostlivosť v prirodzenom prostredí, čím sa zvýši kvalita života a stupeň integrácie zdravotne a mentálne postihnutých klientov sociálnych služieb.      

 V rámci prípravnej fázy projektu TTSK investoval na tento účel už skoro 400-tis. eur, z ktorých boli zakúpené pozemky, vypracované projektové dokumentácie na výstavbu objektov vrátane inžinierskych činností, zameranie stavieb, vypracovanie geometrických plánov, znaleckých posudkov, stanovísk a vyjadrení či finančná analýza projektu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
09.05.2017
Sociálna politika v trendoch a súvislostiach
Združenie miest a obcí Slovenska sa v rámci Centra sociálneho dialógu II. orientuje aj na sociálnu politiku.
viac
26.01.2018
„STAROSTLIVÝ ANJEL 2017“ - Výzva na nominácie
Nitriansky samosprávny kraj organizuje pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Milana Belicu, tretí ročník slávnostného odovzdávania ocenení pracovníkom zariadení sociálnych služieb v pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja „Starostlivý anjel 2017“.
viac
22.12.2018
Zamestnancom sociálnych zariadení v Trnavskom kraji zvýšili mzdy
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil od druhého polroka tohto roku na zvýšenie platov zamestnancov zariadení sociálnych služieb sumu vyše milióna eur. Ďalší milión eur uvoľnil ku koncu roka aj na jednorazovú odmenu pre týchto pracovníkov.
viac
11.06.2019
Bývalý internát je uvoľnený, budú v ňom sociálne služby
Budova bývalého internátu vo Voderadoch, ktorú mala v nájme spoločnosť Centrum prenájmu, už bola vrátená Úradu Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK). Ten v súčasnosti rokuje s potenciálnym investorom, ktorý by v tých priestoroch vytvoril sociálne zariadenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.45 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.83 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.72 %