Štvrtok 22.04.2021
Dnes má meniny 
Slavomír
°C
07.04.2019 08:30

V obci Okoč budú rekonštruovať Domov sociálnych služieb z dotácie


Ilustračná snímka


Obec Okoč v Dunajskostredskom okrese bude môcť rekonštruovať Domov sociálnych služieb pre deti a dospelých, pretože Trnavský samosprávny kraj (TTSK) získal na tento účel dotáciu takmer štyri milióny eur z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP).


 Výsledkom celého projektu bude vytvorenie samostatných objektov pre 60 prijímateľov sociálnej služby.       

„Podporíme výstavbu a rekonštrukciu piatich nízkoenergetických rodinných domov, v ktorých bude poskytovaná sociálna služba v rodinnom prostredí," uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič a dodal, že realizáciou projektu podporia komunitná starostlivosť v prirodzenom prostredí, čím sa zvýši kvalita života a stupeň integrácie zdravotne a mentálne postihnutých klientov sociálnych služieb.      

 V rámci prípravnej fázy projektu TTSK investoval na tento účel už skoro 400-tis. eur, z ktorých boli zakúpené pozemky, vypracované projektové dokumentácie na výstavbu objektov vrátane inžinierskych činností, zameranie stavieb, vypracovanie geometrických plánov, znaleckých posudkov, stanovísk a vyjadrení či finančná analýza projektu.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.12.2018
Zamestnancom sociálnych zariadení v Trnavskom kraji zvýšili mzdy
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyčlenil od druhého polroka tohto roku na zvýšenie platov zamestnancov zariadení sociálnych služieb sumu vyše milióna eur. Ďalší milión eur uvoľnil ku koncu roka aj na jednorazovú odmenu pre týchto pracovníkov.
viac
11.06.2019
Bývalý internát je uvoľnený, budú v ňom sociálne služby
Budova bývalého internátu vo Voderadoch, ktorú mala v nájme spoločnosť Centrum prenájmu, už bola vrátená Úradu Trnavskému samosprávnemu kraju (TTSK). Ten v súčasnosti rokuje s potenciálnym investorom, ktorý by v tých priestoroch vytvoril sociálne zariadenie.
viac
17.04.2020
Snina uspela s projektom denného stacionára
V snahe vyjsť v ústrety obyvateľom odkázaným na pomoc iných, no nespĺňajúcim podmienky pre umiestnenie v sociálnych zariadeniach sa mesto Snina uchádzalo o dotáciu na projekt Zariadenie opatrovateľskej služby a denný stacionár v meste Snina.
viac
16.01.2021
Župa distribuuje ochranné prostriedky do zariadení sociálnych služieb
Trnavský samosprávny kraj v týchto dňoch distribuuje ochranné prostriedky do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení sociálnych služieb. Státisíce kusov materiálu sú postupne prerozdeľované medzi 108 poskytovateľov sociálnych služieb v celom kraji.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.70 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.65 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.65 %