Štvrtok 27.01.2022
Dnes má meniny 
Bohuš
°C
16.11.2021 09:30

Úspešné leto v Trenčianskom kraji


Snímka zdroj: (KOCR Trenčín región).


Tohtoročné leto v Trenčianskom kraji bolo aj napriek pretrvávajúcej pandémii a s ňou spojenými obmedzeniami z hľadiska návštevnosti kraja úspešné. Dominoval, už tradične, domáci cestovný ruch.


Celoslovenským trendom leta 2021 bol domáci turizmus. Z pohľadu Slovenska ide o rekordnú návštevnosť domácich návštevníkov, pričom až 80 % všetkých tvorili Slováci. Celkovo sa na Slovensku počas letných mesiacov jún-august ubytovalo 1,54 mil. hostí. Z toho predstavovalo domácich návštevníkov až 1,27 milióna, ktorí na Slovensku strávili spolu 3,93 mil. nocí. 

Výnimkou nie je ani Trenčiansky kraj. Návštevnosť kraja v letných mesiacoch jún, júl a august vzrástla oproti letu 2020 o viac ako 10 tisíc návštevníkov, čo predstavuje takmer 11 % nárast. Celkovo tak počas leta Trenčiansky kraj navštívilo 104 347 dovolenkárov. Drvivú väčšinu predstavovali domáci návštevníci. Najnavštevovanejší bol Trenčiansky kraj v auguste tohto roku, kedy náš región objavovalo až 44 461 turistov. 

„Hlavným cieľom krajskej organizácie cestovného ruchu je propagovať región. Medziročné zvýšenie návštevnosti Trenčianskeho kraja, aj napriek komplikovanej situácií v cestovnom ruchu, nás preto veľmi teší. Fakt, že trenčiansky región navštívilo takmer o 13 tisíc domácich návštevníkov viac, ako minulý rok, je pre nás dobrým znamením i ďalšou motiváciou v našej činnosti.“ Vyjadrila potešenie výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská. 

S počtom návštevníkov v roku 2021 rástol aj počet prenocovaní. Za letné mesiace tak návštevníci v našom kraji strávili  viac ako 416 tisíc nocí ubytovaní v hoteloch, penziónoch či chatách. Počet prenocovaní tak narástol o viac ako 42 tisíc nocí strávených v ubytovacích zariadeniach Trenčianskeho kraja. 

Naopak, rovnako ako na celom Slovensku, počet zahraničných turistov v porovnaní s minulým rokom klesol o viac ako 2700 návštevníkov. Tento pokles je vzhľadom na celosvetovú pandémiu pochopiteľný. 

Autor: (Petra GABRIELOVÁ, KOCR Trenčín región)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.10.2016
Bojnice majú z turizmu asi 330 000 eur, do rozvoja dávajú len dve percentá
Sumu vo výške asi 330 000 eur za rok prináša každoročne do rozpočtu kúpeľného mesta Bojnice cestovný ruch. Do rozvoja turizmu v súčasnosti investuje samospráva dve až tri percentá z tejto sumy, v budúcnosti by to malo byť zaužívaná tretina až štvrtina.
viac
02.10.2020
Na zaniknutom hrade sa konala prvá komentovaná prehliadka
Na zaniknutom hrade Breznica sa vo štvrtok (1. 10.) v rámci projektu Pohronská hradná cesta konala vôbec prvá komentovaná prehliadka.
viac
13.01.2021
Cestovný ruch nezvyšuje čísla nakazených
Cestovný ruch volá na poplach. Od januára covid opäť zastavil prevádzky cestovného ruchu a postavil ich neoprávnene na samý okraj spoločenského záujmu.
viac
13.07.2021
Rozprávkový Liptov s deťmi
Štvrtý ročník úspešného podujatia ZA7HORAMi naštartoval prázdninový čas a zabavil rodiny s deťmi.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %