Streda 01.02.2023
Dnes má meniny 
Tatiana
°C
21.07.2020 11:25

UCM pripravila pre deti letnú mediálnu školu


Ilustračná snímka: (tasr).


Letná mediálna škola je súčasťou denného tábora, ktorý sa uskutoční na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda (FMK UCM) v Trnave od 27. do 31. júla.


Jej cieľom je deťom do 14 rokov priblížiť fungovanie médií a naučiť ich, ako sa vytvárajú mediálne obsahy. Program je, ako uviedla za organizátorov Slávka Grácová, pripravený hravou formou a doplnený o športové aktivity.

„Prevedieme ich svetom printových médií, rozhlasového a televízneho vysielania. Pokúsime sa naučiť deti základy tvorby príspevkov, fotografovania, ale aj strihu zvuku a videa,” vysvetlila Grácová. Budú sa podieľať na príprave a nahrávaní rozhlasovej rozprávky, televízneho spravodajstva či vlastného videoklipu. Zoznámia sa aj s tvorbou novín, prípravou reportáže a naučia sa, ako správne fotografovať mobilným telefónom na sociálne siete. Výstupy, ktoré počas celého týždňa vytvoria, predstavia posledný deň rodičom.

„Nielen dospelí, ale aj deti, prichádzajú denne do kontaktu s médiami. Okrem nich množstvo informácií získavajú z internetu a sociálnych sietí. Je dôležité, aby mediálne obsahy neprijímali len pasívne, ale aby spoznali aj základné zásady ich tvorby a porozumeli zdrojom informácií,” zdôraznila dekanka fakulty Ľudmila Čábyová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.07.2017
Nenechajte si ujsť pestrý víkend v bratislavskom regióne
Návštevníci bratislavského regiónu sa tento víkend môžu tešiť na podujatia Bratislava in the sky, LARP Kráľovstvo Vína, Summer Night Hafla 2017 - Oriental Garden party, Iva Bittová & Mucha Quartet (Viva Musica), Muž so železnou maskou na Červenom Kameni, Svätojakubský jarmok, 3. GULÁŠ FEST.
viac
07.07.2020
Zariadenie lesnej pedagogiky pripravilo zážitkové programy pre rodiny
Zariadenie lesnej pedagogiky v Krásnych Sadoch Mlynica pod Vysokými Tatrami spúšťa od 13. júla zábavno-vzdelávacie programy pre rodiny s deťmi.
viac
27.07.2020
Letná škola Teach for Slovakia je súčasťou prípravy nových účastníkov programu
Letná škola Teach for Slovakia, ktorá trvá do 31. júla, je súčasťou šesťtýždňovej prípravy nových účastníkov programu s rovnakým názvom. Podujatia sa tento rok zúčastňuje viac ako sto detí, ktoré sú rozdelené do šiestich tried.
viac
19.01.2021
Karpatská nadácia poskytne podporu v programe Škola napriek korone
Karpatská nadácia opäť otvára program Škola napriek korone s cieľom podporiť nápady, ktoré by pomohli riešiť potreby prerušeného vzdelávacieho procesu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.50 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.04 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.46 %