Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
02.10.2017 10:26

Triedim, triediš, triedime


Snímka zdroj: (presov.sk).


Prešovské technické služby sa zapojili do vyučovacieho procesu. Deti prešovských škôl učia triediť odpad. 


V takmer v dvoch stovkách tried prešovských základných škôl pribudli špeciálne farebné tašky. Školáci do nich triedia odpad a zároveň sa učia o dôležitosti takéhoto prístupu k životnému prostrediu. 

V rámci pilotného projektu Triedim, triediš, triedime, ktorý odštartovalo Ministerstvo životného prostredia SR,  oslovili Technické služby mesta Prešov všetky prešovské základné školy a triedam z prvého stupňa dali možnosť zapojiť sa do jeho napĺňania. Každá trieda prihlásenej základnej školy bola v týchto dňoch vybavená setom troch farebných tašiek (zelená - sklo, žltá - plasty, modrá - papier) a informačnou tabuľou, ktorá primeraným spôsobom naviguje žiakov ako správne svoj odpad roztriediť. 

"Na našu výzvu zareagovalo sedemnásť z devätnástich základných škôl na území mesta Prešov," uviedol riaditeľ TsMP a.s. Milan Tóth a dodal: "Verím, že dáme príklad aj ďalším školám a školákom, ale aj rodičom týchto detí. Zo skúsenosti môžem potvrdiť len jedno, že najrýchlejšia cesta k zmene prístupu v triedení odpadov dospelých vedie cez ich deti."

Celkovo sa do nového environmentálneho programu Triedim, triediš, triedime, ktorého cieľom je podporiť separovanie odpadu v školách i efektívne zvýšiť informovanosť detí v tejto oblasti, v Prešove zapojilo 189 tried. 

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Denne posúvame odpadovú gramotnosť, aby Slováci triedili viac
Od septembra zatiaľ preškolených 206 základných a 234 materských škôl – taká je bilancia organizácie zodpovednosti výrobcov (OZV) ENVI - PAK o ozrejmovaní správneho separovania odpadov v slovenských domácnostiach a všetkého čo s tým súvisí.
viac
10.04.2017
Cez žiakov učí škola triediť aj rodičov a starých rodičov
Už osem rokov sa pozoruhodným spôsobom pedagógovia kremnickej Základnej školy na Angyalovej ulici venujú environmentálnej výchove žiakov.
viac
01.10.2017
Školské nádoby na triedený zber si žiaci môžu zhotoviť aj sami
„Ak si deti vlastnými rukami vyrobia a pomaľujú nádoby na triedený zber, obyčajne k nim majú lepší vzťah ako k štandardným plastovým košom,“ hovorí o svojich skúsenostiach so školákmi známy environmentalista Ing. Miloš Veverka. „Okrem iného ich napríklad nepoškodzujú.“
viac
25.12.2017
Priatelia Zeme ocenili obce s najlepšími výsledkami v odpadovom hospodárstve
Už piaty krát boli vyhlásení víťazi „3Z – Znižuj, Znovupoužívaj, Zrecykluj“ – súťaže samospráv o najlepší pokrok a výsledky dosiahnuté v odpadovom hospodárstve.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %