Piatok 07.08.2020
Dnes má meniny 
Štefánia
°C
05.06.2020 12:15

Súťaž na revitalizáciu Slanického ostrova umenia


Plagát súťaže.


Žilinský samosprávny kraj vyhlásil urbanisticko-architektonickú súťaž na revitalizáciu Slanického ostrova. Súťažné návrhy je možné predkladať do 27. júla 2020. Víťaz získa odmenu vo výške tritisíc eur.


Proces obnovy Slanického ostrova umenia rozbehla župa vlani, kedy začala s jeho čistením. Nasledovala obnova chodníkov a spevnených plôch. Minuloročnou novinkou je aj 3D vizualizácia hlavného oltára. Do ďalšej obnovy chce zapojiť aj odbornú verejnosť. ,,Veríme, že súťaž prinesie netradičné pohľady a nové inšpirácie ako plnohodnotne využiť priestor ostrova. Súčasťou musí byť aj návrh bezbariérového prístupu na ostrov. Tvorcom nechávame voľnú ruku pri návrhoch urbanistického, architektonického, či krajinárskeho riešenia. Tešíme sa na nové nápady,“ uviedla županka Erika Jurinová. Župa od revitalizácie očakáva estetické kultúrno-spoločenské využitie priestoru zapojením čo najširšej verejnosti.

Súťaž bude jednokolová. Počet účastníkov nie je limitovaný. Doručené návrhy budú kontrolované najskôr po formálnej stránke. Tie, ktoré splnia stanovené súťažné podmienky, bude hodnotiť ďalej porota pozostávajúca zo štyroch oblastí – odborná komisia (30 %), poslanecká komisia (30 %), verejnosť (30 %) a komisia predsedníčky ŽSK (s pomerným hlasom 10 %).

Župa ocení tri najlepšie návrhy finančnou odmenou. Víťaz získa tritisíc eur, druhý v poradí dvetisíc eur a tretí tisíc eur.

Bližšie informácie a podmienky súťaže sú k dispozícií na: http://www.regionzilina.sk/sk/vyzva-predkladanie-ponuk-revitalizacia-slanickeho-ostrova-umenia.html

Autor: (Martina REMENCOVÁ, hovorkyňa kancelárie predsedníčky ŽSK)


komentáre
SHOW ALL
podobné
29.03.2017
Vyhlásenie 9. ročníka súťaže Dedina roka
Slovenská agentúra životného prostredia zverejnila 21. marca 2017 podmienky a pravidlá súťaže Dedina roka pre rok 2017. Spolu s Ministerstvom životného prostredia SR, Spolkom pre obnovu dediny a Združením miest a obcí Slovenska tak vyhlásila už 9. ročník národnej súťaže Dedina roka.
viac
16.11.2018
Žilinská župa sa pustila do revitalizácie Slanického ostrova
Vedenie Žilinskej župy chce Slanický ostrov skrášliť a upraviť. Prvým krokom je čistenie ostrova. V týchto dňoch sa odstraňujú náletové dreviny v tej časti ostrova, ktorá smeruje do Námestova.
viac
29.04.2020
Prvá etapa revitalizácie Slanického ostrova sa blíži do cieľa
Na Slanickom ostrove umenia sa po zime opäť rozbehli práce. Do nástupu leta by mala byť ukončená prvá etapa jeho revitalizácie s podporou Žilinskej župy a štátnych dotácií na rozvoj regiónu.
viac
20.07.2020
Vidiecka žena roka  – „Líderka roka 2020“
Vidiecky parlament na Slovensku s obcou Klátová Nová Ves a partnermi vyhlasujú 19. ročník súťaže.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.99 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.30 %