Štvrtok 28.09.2023
Dnes má meniny 
Václav
°C
23.04.2022 11:50

Správna rada Fondu na podporu športu rokovala v Nitre


Ilustračná snímka zo zasadnutia Fondu na podporu športu


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger sa zúčastnil zasadnutia správnej rady Fondu na podporu športu.


V poradí 31. zasadnutie správnej rady tejto verejnoprávnej inštitúcie, ktorá zabezpečuje podporu a rozvoj športu a jej hlavným poslaním je vytváranie priaznivých podmienok pre rozvoj športu na Slovensku, zvolal jej predseda Ladislav Križan. V priestoroch Mestského úradu v Nitre sa konalo v piatok 22. apríla 2022.

Ladislav Križan v úvode poskytol aktuálne informácie od ostatného stretnutia členov správnej rady, ktoré sa 31. marca 2022 uskutočnilo v Bratislave. Potom sa členovia správnej rady Fondu na podporu športu zaoberali aktuálnym stavom výzvy číslo 2020/001, ktorá je zameraná na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry. 

V ďalšom bode bola reč o športovej infraštruktúre v Nitre. Jej históriu i súčasný stav predstavil primátor Marek Hattas s viceprimátorom Danielom Balkom. Hovorilo sa aj o ďalšom potrebnom rozvoji športovej infraštruktúry v tomto krajskom meste.

Správna rada Fondu na podporu športu sa venovala aj ďalšej výzve, ktorá je zameraná na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry. Konkrétne išlo o výzvu číslo 2021/004. Aj na tomto rokovaní sa hovorilo o športovej infraštruktúre národného významu. 

Autor: (Zdroj: ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.01.2021
ZMOS a rezort školstva budú spolupracovať na registri športovej infraštruktúry
ZMOS a rezort školstva budú spolupracovať na kreovaní registra športovej infraštruktúry, diskutovali o tom na spoločnom stretnutí štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár a predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger.
viac
19.07.2021
Športová infraštruktúra na Slovensku bude modernejšia
Správna rada Fondu na podporu športu odsúhlasila projekty v rámci vyhlásenej výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a modernizáciu športovej infraštruktúry.
viac
01.02.2022
ZMOS na zasadnutí správnej rady Fondu na podporu športu
28. zasadnutie správnej rady Fondu na podporu športu sa uskutočnilo v pondelok 31. januára 2022. Jej rokovania sa online formou zúčastnil aj predseda ZMOS a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger.
viac
02.04.2022
Branislav Tréger na zasadnutí Fondu na podporu športu
Jubilejného 30. zasadnutia správnej rady Fondu na podporu športu (FNPŠ), ktoré zvolal a viedol jej predseda Ladislav Kližan, sa zúčastnil aj predseda ZMOS a primátor mesta Liptovský Hrádok Branislav Tréger.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.93 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %