Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
15.04.2016 12:19

Snem ZMO Spiša pracovne aj slávnostne


Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora daroval oslávencovi fujaru s motívom kopačiek.


V Rudňanoch stretli členovia ZMOS Spiša na svojom regionálnom sneme. Delegáti a hostia blahoželali starostovi obce Rudňany Miroslavovi Blišťanovi, ktorý oslávil nádherné 80. narodeniny.


„Pánu starostovi sme poďakovali za prácu pre obec Rudňany, ale aj za prácu pre ZMOS,“ povedala predsedníčka ZMOS Spiša a starostka obce Spišské Tomášovce Zuzana Nebusová. Podľa jej slov úprimné gratulácie, dary zo srdca a 80 ruží jasne dokazujú, že pán starosta Miroslav Blišťan je človek, ktorý si zaslúži poďakovanie a hlboký obdiv. Na sneme a medzi gratulantmi nechýbal ani predseda Združenia miest a obcí Slovenska Michal Sýkora. Ten oslávencovi daroval fujaru, ktorá s tortou s motívom kopačiek ako symbolom vzťahu Miroslava Blišťana k futbalu, zvýraznili hlboké ľudské cítenie oslávenca k športu a tradíciám. Podľa jeho slov pán starosta z Rudnian spolu so starostom Lehoty pod Vtáčnikom Jánom Cipovom, ktorý má 83 rokov a v samospráve pôsobí od roku 1994, ale aj ďalšími „komunálnymi matadormi“ dokazujú, že človek aj vo vyššom veku má stále čo dávať svojej samospráve a obyvateľom.

Autor: (mk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2016
Snem ZMOS je sviatkom spoločnej nádeje
V poradí 27. snem ZMOS nebude len bilanciou toho, čo sa podarilo a úvahou o tom, čo sme ešte mohli urobiť. Dvojdňové rokovanie musíme vnímať ako našu schopnosť jasne formulovať tézy, ktoré dokážeme presadiť a naplniť.
viac
19.05.2016
Úloha ZMOS sa nemení: dôsledne presadzovať a chrániť záujmy miest a obcí
Druhý deň 27. snemu ZMOS pokračoval vo štvrtok 19. mája vystúpeniami hostí a diskusnými príspevkami primátorov miest a starostov obcí, ktoré sa týkali predovšetkým problematiky financovania samosprávy, eurofondov, ale napríklad aj komunálnej reformy, životného prostredia či školstva.
viac
23.05.2018
Samosprávy treba odbremeniť od zbytočných povinností
Toho, čo sa nám podarilo, nebolo málo a toho, čo nás čaká, bude veľa. Na 29. sneme Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS), ktorý sa v stredu a vo štvrtok (24.5.) koná v Bratislave, to v hodnotiacej správe uviedol predseda združenia Michal Sýkora.
viac
12.09.2018
Ocenenie spolupráce medzi ZMOS a SMO ČR pri príležitosti 100. výročia vzniku ČSR
Mimoriadny snem nášho partnerského združenia Svazu měst a obcí České republiky nebol len o aktuálnych témach českých miest a obcí, ale aj o ocenení spolupráce medzi našimi partnerskými združeniami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %