Piatok 10.07.2020
Dnes má meniny 
Amália
°C
28.05.2020 10:15

PSK nezrušil grantové výzvy, časť peňazí však nerozdelí


Ilustračná snímka.


Prešovskí krajskí poslanci odsúhlasili na pondelkovom (25. 5.) rokovaní viacero zmien v poskytovaní dotácií z rozpočtu kraja. Granty pre obce, mestá, organizácie a cirkvi ostali zachované.


Poslanci predĺžili termíny a možnosti na predkladanie niektorých výziev. Druhé kolo Výzvy pre región s objemom 1,2 milióna eur sa nateraz pre situáciu v súvislosti s novým koronavírusom nevyhlási.

PSK pôvodne plánoval v rámci Výzvy pre región, Výzvy predsedu PSK a Mikroprogramu PSK rozdeliť viac ako 5,6 milióna eur. Rozdelí však 4,4 milióna eur.

„Výzvy nepadli. Ostávajú zapracované tak, ako boli. V tomto čase by som nerád rozširoval tie nožnice. Mali sme 5,6 milióna eur na tento rok. Niečo sme škrtli, ale koniec-koncov výzvy ostávajú a to, že ostávajú je aj výzva pre nás, ale aj výzva pre partnerov v rámci regiónu, keďže oni budú musieť mať tú zvyšnú polovicu na realizáciu svojich projektov. Viacerí naši partneri budú poznačení touto krízou, takže nie všetky projekty budú môcť byť realizované. Ja ale na druhej strane verím, že uspokojíme čo najviac partnerov, ktorí sa do výzvy chcú zapojiť,” uviedol predseda PSK Milan Majerský.

Ako ďalej povedal, vo Výzve pre región urobili úpravu hlavne preto, že nepokračovali v schválení čiastky 1,2 milióna eur na pútnicky turizmus a infraštruktúru v cestovnom ruchu.

„Tieto dva komponenty sme priradili k cyklotrasám a rozvoju cyklodopravy. Takže celková suma na cyklodopravu, pútnicky turizmus a infraštruktúru v cestovnom ruchu je teraz jeden milión eur tak, ako to bolo už schválené na predchádzajúcom zastupiteľstve,” doplnil Majerský.

Sumou milión eur je podporený program obnovy kultúrnych pamiatok UNESCO a národných kultúrnych pamiatok. Rovnaká suma je určená tiež na rekonštrukciu a výstavbu športovísk. V týchto dvoch programoch lehota na podanie projektov uplynula koncom marca a zastupiteľstvo ju nepredĺžilo. Termín na predloženie projektov v prvom programe na podporu cyklodopravy, pútnického turizmu a infraštruktúry v cestovnom ruchu predĺžili do konca júna.

Termín na podanie žiadosti v programe zameranom na podporu zvýšenia kvality v sociálnych službách a paliatívnej zdravotnej starostlivosti, kde je vyčlenených 200 000 eur, predĺžili do 30. júna. Rovnako bol posunutý termín schválenia dotácií najneskôr na september tohto roka.

Zmenou, ktorú schválili krajskí poslanci, je i zmena v podávaní žiadostí v rámci Výzvy predsedu PSK. Žiadosť o poskytnutie dotácie je možné okrem elektronickej formy podať aj písomne. Na výzvu predsedu PSK je vyčlenená suma 224 600 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.04.2017
Župa rozdelila na dotáciách viac ako dva milióny eur
Poslanci Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja na svojom XXV. pracovnom zasadnutí 31. marca schválili návrhy na poskytnutie dotácií pre rok 2017 z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy.
viac
14.07.2017
Kremnickí poslanci prerozdelili ďalšie dotácie na kultúru a šport
Celkom siedmich žiadateľov podporili mestskí poslanci v druhom termíne prerozdeľovania dotácií z rozpočtu mesta Kremnica na rok 2017.
viac
18.02.2020
Mesto Nitra udelí dotácie na projekty zamerané na rozvoj cestovného ruchu
Projekty občianskych združení a spolkov zameraných na cestovný ruch podporí mesto Nitra celkovou sumou 15 000 eur. Rozhodli o tom mestskí poslanci na svojom mimoriadnom februárovom rokovaní.
viac
22.06.2020
Ružinov tento rok rozdelil na dotáciách takmer 144 000 eur
Bratislavský Ružinov rozdelil tento rok na dotáciách takmer 144 000 eur. V rámci rozvojových dotácií podporil šesť žiadostí, v oblasti komunitných dotácií získalo podporu 34 projektov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %