Nedeľa 22.05.2022
Dnes má meniny 
Júlia, Juliana
°C
25.01.2022 08:00

Prvá etapa cyklochodníka Pezinok - Limbach je takmer hotová


Snímka zdroj: (BSK).


Prvá etapa výstavby cyklochodníka medzi mestom Pezinok a obcou Limbach je takmer hotová. Ak to poveternostné podmienky dovolia, práce sa do konca januára majú presunúť na Fajgalskú cestu. Na svojom webe o tom informuje pezinská samospráva s tým, že cyklochodník má byť hotový do konca augusta.


V úseku na Kupeckého ulici je už vybudovaná časť od križovatky Malokarpatská - Kupeckého v smere do mesta pred rodinnými domami. "Cyklistický pruh bude súčasťou komunikácie, vedený v priestore, ktorý vznikol zúžením chodníka. Preto sa postupne odstraňuje časť zámkovej dlažby a vozovka komunikácie sa rozširuje tak, aby bolo možné vytvoriť bezpečný cyklistický pruh," priblížilo mesto. Upravované sú vjazdy do rodinných domov, ako aj bezbariérové napájanie chodníka na vozovku. Aktuálne tu bude pokračovať úprava chodníka pre peších, realizácia podkladových vrstiev a obrubníkov cyklochodníka a dokončia sa podkladové vrstvy a obrubníky na zastávke pred Základnou školou Kupeckého.

Koncom januára by sa mali začať práce aj v úseku Fajgalská. Cyklochodník bude začínať na križovatke ulíc Fajgalská a Vinohradnícka. "Následne bude vedený v jestvujúcom páse zelene vedľa existujúceho chodníka pred reštauráciou až po vjazd do Strednej odbornej školy Policajného zboru Pezinok," uviedla samospráva. Trasa má pokračovať popri ceste až po most pred zberným dvorom. "Celý úsek bude tvorený asfaltovým dvojpruhovým cyklochodníkom v šírke tri metre," spresnilo mesto.

Na začiatku úseku vybudujú odstavnú plochu pre cyklistov s mobiliárom vrátane cyklostojana s pumpou. Na tomto úseku nemajú byť žiadne dopravné obmedzenia. Cyklochodník, spájajúci Pezinok s Limbachom, by mal byť dokončený do konca augusta. Jeho celková dĺžka bude 4,3 kilometra a povedie od železničnej stanice Pezinok cez ulice Holubyho, Kupeckého, Hasičskú a Fajgalskú až po hranicu katastra pri obci Limbach.

Ide o jeden z najdôležitejších a najväčších investičných projektov, aké mesto Pezinok za posledné roky realizovalo. Náklady sú vyčíslené na 895 817 eur s DPH. Väčšina bude uhradená z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Integrovaný regionálny operačný program. Výška nenávratného finančného príspevku je maximálne 685.433 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.04.2018
Na zrekonštruovanej hrádzi v Štúrove by mal vzniknúť cyklochodník
Náklady na vyasfaltovanie vyše štvorkilometrového úseku sú predbežne vyčíslené na 180.000 eur, skonštatoval riaditeľ Odštepného závodu Bratislava Slovenského vodohospodárskeho podniku (SVP) Jozef Dúcz.
viac
05.06.2020
Otvorenie prvého úseku cyklochodníka v Leviciach
Symbolicky na Svetový deň bicyklov dňa 3. júna sa uskutočnilo slávnostné otvorenie cyklochodníka na Pereckej ulici v Leviciach.
viac
01.02.2021
Budovu bývalého mlyna chce radnica zmeniť na multifunkčný priestor
Viac ako dvadsať rokov nevyužívanú budovu niekdajšieho mlyna chce mesto Veľký Šariš zmeniť na multifunkčný priestor. Objekt so šiestimi podlažiami, každé s rozlohou približne 900 štvorcových metrov, radnica kúpila koncom minulého roka za 150 000 eur.
viac
23.04.2021
Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje
Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.09 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.05 %