Piatok 14.06.2024
Dnes má meniny 
Vasil
°C
04.02.2021 02:30

Príprava súťaže na revitalizáciu Trhoviska Miletičova pokračuje


Trhovisko Miletičova. Snímka zdroj: (tasr).


Príprava architektonickej súťaže na revitalizáciu Trhoviska Miletičova v bratislavskom Ružinove pokračuje. Mestská časť, ktorej trhovisko patrí, v tejto súvislosti aktívne komunikuje s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB), ktorý predmetnú súťaž pripravuje.


Samospráva už poslala inštitútu podklady k jej zadaniu. Cieľom je urobiť trhovisko lepším a atraktívnejším, avšak pri zachovaní jeho genia loci.

„Je to dôležité miesto nielen pre všetkých Ružinovčanov, ale aj Bratislavčanov. Má svoje špecifiká, ale môže byť oveľa krajšie, aj z logistického pohľadu oveľa rozumnejšie zariadené, ale určite by sa nemal robiť nejaký nový komerčný fresh market. Musí sa zachovať duch tohto miesta,” uviedol starosta Ružinova Martin Chren.

Starosta predpokladá, že architektonická súťaž by mohla byť ukončená do konca tohto roka. Ako inšpirácia v rámci súťaže môžu slúžiť aj ročníkové, respektíve semestrálne práce študentov Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity (FA STU) v Bratislave, s ktorou mestská časť dlhšie spolupracuje. Priniesli v nich svoj pohľad na revitalizáciu územia, ale pri zachovaní jeho charakteru a jedinečnosti. Poukázali napríklad aj na nedostatky, ktorým by sa bolo treba venovať, zlepšovali infraštruktúru a ekológiu, pracovali so zelenými plochami a rozšírením zelene.

Mestská časť návrhy zhodnotila ako citlivo spracované, svieže, navrhujúce použitie materiálov, ktoré vyzerajú lepšie a sú modernejšie. Vytvárajú tiež prostredie na akcie, ktoré sa na trhovisku už v súčasnosti konajú, ale nemajú k dispozícii taký priestor, aký by im prináležal. Samospráva má zároveň vyčlenené peniaze vo svojom rozpočte, v prípade potreby je pripravená sumu navýšiť. „Pretože je to naozaj kľúčové, dôležité miesto pre všetkých Ružinovčanov aj Bratislavčanov,” doplnil Chren.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
Ružinov pracuje na záchrannom pláne miestneho podniku VPS
Bratislavský Ružinov pracuje na záchrane miestneho podniku verejno-prospešných služieb, ktorý prechádza reštrukturalizačným procesom.
viac
22.06.2020
Sú známi architekti, ktorí majú premeniť Komenského námestie
Na premene Komenského námestia v Bratislave, ktoré je v susedstve s historickou budovou Slovenského národného divadla (SND), budú pracovať architekti z ateliérov N/A, totalstudio, office 110 a kolektív Michala Bogára.
viac
11.03.2021
V Petržalke pripravujú architektonickú súťaž pre Námestie Republiky
Dlhé roky zanedbaný priestor Námestia Republiky, ktoré má potenciál stať sa centrálnym verejným priestorom bratislavskej Petržalky, čaká revitalizácia.
viac
17.06.2022
Súťaž návrhov na plaváreň i obnovu štadióna v Ružinove pozná víťaza
Architektonická súťaž na projekt novej plavárne a s ňou súvisiacu prestavbu existujúceho Zimného štadióna Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove pozná víťaza.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.15 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.70 %