Pondelok 16.12.2019
Dnes má meniny 
Albína
°C
22.07.2019 09:25

Pozvánka na výstavu - História, ktorá nás spája


Ilustračný výrez plagátu


Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región vás pozýva nahliadnuť na krásy Trenčianskeho a susedného Zlínskeho kraja. Kultúrne poklady týchto regiónov predstaví výstava s názvom História, ktorá nás spája, umiestnená na Trenčianskom hrade v priestoroch Barborinho paláca.


Vernisáž výstavy sa uskutoční v utorok 24. júla 2019 o 14.00 h. Expozícia bude pre verejnosť otvorená  do 8. augusta 2019  a bude prezentovať kultúrne a historické poklady, ktoré sa nachádzajú na území Trenčianskeho a Zlínskeho kraja. Miesta ako Bojnický zámok, Mohyla generála M. R. Štefánika či Arcibiskupský zámok v Kroměříži sú verejnosti notoricky známe, čo však kaštiele v Klátovej Novej Vsi alebo Veterný mlyn v českej obci Velké Těšany? Cieľom výstavy je verejnosti priblížiť slávne, ale naopak aj menej známe či „prachom zapadnuté“ historické unikáty, na ktoré by sa nemalo zabúdať a je nevyhnutné zabezpečiť ich osvetu. Expozícia je výstupom medzinárodného projektu „Kultúrne a historické dedičstvo ako základný atribút národného povedomia“, na ktorom KOCR Trenčín región participuje ako hlavný cezhraničný partner v spolupráci s Centrálou cestovního ruchu Východní Moravy.

 

Autor: PhDr. Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.12.2016
Betlehemské svetlo žiari aj v podbrání Primaciálneho paláca
Posolstvo z Betlehema v podobe Betlehemského svetla už dorazilo aj do hlavného mesta Slovenska. V stredu 21. decembra ho od slovenských skautov prevzal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.
viac
18.05.2017
Noc múzeí a galérií vo Fiľakove
Hradné múzeum vo Fiľakove srdečne pozýva všetkých záujemcov na X. ročník celovečerného podujatia Noc múzeí a galérií, ktoré sa uskutoční 20. mája 2017.
viac
14.07.2018
Začínajú prípravné práce na rekonštrukcii Južného opevnenia Trenčianskeho hradu
V budúcom týždni sa začne s budovaním dočasnej prístupovej cesty k Južnému opevneniu Trenčianskeho hradu cez lesopark Brezina tak, aby sa k opevneniu dostali ťažké vozidlá. Trenčiansky samosprávny kraj totiž už v najbližšom začne s avizovanou rekonštrukciou južného opevnenia.
viac
19.11.2018
Výstava Osudové osmičky Trenčína
Výstava približuje históriu Trenčína prostredníctvom osudových osmičkových letopočtov, ktoré formovali moderné dejiny slovenského národa. Osmička bola pre Trenčín osudná aj v minulosti a znamenala pre mesto zásadné osudové prevraty.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.16 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.81 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.03 %