Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
26.08.2022 02:10

Posledný augustový víkend na Záhorí bude v znamení hudby, folklóru i V. Moravy


Ilustračná snímka: žrebčín Kopčany


Posledný augustový víkend (27. - 28. 8.) na Záhorí ponúkne viacero zaujímavých podujatí. TASR o tom informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.


V sobotu čaká na návštevníkov Kunovskej priehrady pri Senici od 17.00 h divadelný workshop pod názvom Stretnutie s Veľkou Moravou. "V réžii divadla z Nitry sa návštevníci dozvedia pútavou formou s názornými ukážkami a replikami predmetov z dávnej histórie, ako sa žilo za čias Veľkomoravskej ríše," povedala hovorkyňa mesta Senica Tatiana Moravcová.      

V nedeľu odštartuje prvým koncertom festival Musica sacra. "Ide o sériu štyroch koncertov. Prvý sa v priestoroch jezuitského kostola v Skalici uskutoční od 19.00 h. Ide o recitál v podaní talianskeho organistu Tomasa Gelaina," informovala o festivale vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.      

V Jablonici si pripomínajú 760. výročie prvej písomnej zmienky o obci. V piatok sa uskutoční vernisáž výstavy, prezentácia miestnych umelcov a vystúpenie Čarovných ostrohov v dome kultúry. V sobotu sa program uskutoční na námestí a nedeľa bude patriť krojovanému sprievodu.      

Kto uprednostňuje aktívny oddych a trochu adrenalínu, môže navštíviť žrebčín Kopčany. "V sobotu ponúka Jazdecká škola Equiteam vychádzky na koňoch. Vychádzky sú možné po predchádzajúcom dohovore aj k rieke Morave či kostolu Sv. Margity," informoval Lidaj.      

Tradičný medzinárodný festival dychových hudieb pod názvom Z oboch brehú Moravy ponúkne v sobotu od 14.00 h regionálny folklór v amfiteátri v Holíči. "V úvode sa predstaví domáca dychová hudba Májovanka, po ktorej svoj program predvedú moravské zoskupenia Šohajka, Mistříňanka a Túfaranka," doplnil hovorca mesta Holíč Jaroslav Čársky.    

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2022
Na Záhorí sa uskutoční Vrátno Fest, otvorené búdy aj Záhorácky maratón
Bohatý program od festivalu, návštevy vinárskych búd, kultúry, detské prehliadky pamiatok či maratón je pripravený od piatka do nedele (10. - 12. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
17.06.2022
Záhorie ponúka cez víkend koncert, rozprávkovú cestu, festival aj cyklistiku
Záhorie ponúka cez víkend (18. a 19. 6.) program, ktorý okrem podujatí ako koncert, festival či cyklistické preteky ponúkne aj dve nové výstavy pre milovníkov umenia. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
24.06.2022
Záhorie ponúka divadelné šermovanie, folklórny festival aj adrenalínové preteky
Bohatý program od aktívneho oddychu, divadla spojeného so šermom cez festival až po folklórne slávnosti je pripravený v sobotu a nedeľu (25. - 26. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria.
viac
12.08.2022
Záhorie cez víkend ponúka hody, slávnosti aj festivaly jedla a pitia
Záhorie ponúka cez víkend (13. - 14. 8.) rozmanitý program. Od hodov v stupavskej časti Mást cez obecné slávnosti v Rohožníku až po ochutnávku gastronomických špecialít v Skalici či pivný festival na Gazárke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %