Piatok 14.05.2021
Dnes má meniny 
Bonifác
°C
14.12.2019 04:55

Peniaze pôvodne určené na Hviezdoslavov ples pôjdu na pomoc Prešovu


Ilustračná snímka, zdroj: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín


Mesto Dolný Kubín sa pridalo k slovenským samosprávam, ktoré sa rozhodli zaslať finančnú pomoc do Prešova. Príspevok 4000 eur odsúhlasili dolnokubínski mestskí poslanci na štvrtkovom (12. 12.) rokovaní.


Ide o peniaze pre obyvateľov bytového domu na Mukačevskej ulici, ktorý minulý týždeň v piatok (6. 12.) zničil výbuch plynu.       

"Nešťastie, ktoré postihlo obyvateľov bytového domu v Prešove, je obrovskou ľudskou tragédiou. Na zmiernenie dôsledkov budú potrebovať títo obyvatelia, ale aj prešovská samospráva, výraznú pomoc. Ako mesto cítime potrebu im podať pomocnú ruku, aby sme sa všetci naprieč Slovenskom zomkli a prejavili spolupatričnosť,“ povedal primátor Ján Prílepok.       

Finančnú pomoc sa rozhodli dolnokubínski poslanci jednomyseľne schváliť aj na základe rozhovorov s obyvateľmi mesta. Peniaze, ktoré boli pôvodne určené na zorganizovanie prvého ročníka Hviezdoslavovho plesu v roku 2020, tak budú použité pre obyvateľov bytového domu. "K príprave rozpočtu pristupujeme zodpovedne. Preto sme aj pri úvahách, ako by sme ako mesto dokázali pomôcť Prešovčanom, hľadali možnosti práve vo výdavkovej časti. Po vzájomnej dohode s poslancami sme rozhodli, že sumu určenú na zorganizovanie prvého ročníka Hviezdoslavovho plesu, ktorý sa mal konať pri príležitosti 171. narodenín Pavla Országha Hviezdoslava, presunieme radšej na pomoc Prešovčanom," doplnil primátor.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.02.2018
Poslanci schválili rozpočet mesta na rok 2018, provizórium sa skončilo
Dolnokubínski poslanci na svojom štvrtkovom mimoriadnom rokovaní jednohlasne schválili rozpočet na rok 2018 v objeme viac ako 15,8 milióna eur. Pre mesto sa tým skončilo mesačné obdobie rozpočtového provizória.
viac
10.04.2018
Kraj podporí projekty v regióne sumou 663-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj prerozdelí z vlastných príjmov v rámci dotácií 663-tisíc eur. Podporené budú projekty v oblasti kultúry, športu a sociálnych služieb. O grantové peniaze môžu požiadať mestá, obce, občianske združenia i neziskové organizácie. Žiadosť je potrebné predložiť do 13. apríla.
viac
13.12.2019
BBSK poskytne Prešovu 50-tisíc eur na odstraňovanie následkov výbuchu plynu
Banskobystrický samosprávny kraj sa rozhodol pripojiť k ďalším slovenským samosprávam a poskytnúť Prešovu dotáciu na odstraňovanie následkov výbuchu plynu. Vo výške 50-tisíc eur ju schválilo zastupiteľstvo BBSK.
viac
29.10.2020
Žarnovica prijme návratnú finančnú výpomoc vo výške viac ako 130 000 eur
Poslanci mesta Žarnovica na stredajšom (28. 10.) mestskom zastupiteľstve schválili prijatie návratnej finančnej výpomoci od štátu. Mesto tak získa na kompenzáciu výpadku dane z príjmu fyzických osôb 131 121 eur, potvrdila zástupkyňa primátora Alena Kazimírová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.78 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %