Sobota 08.08.2020
Dnes má meniny 
Oskar
°C
14.12.2019 04:55

Peniaze pôvodne určené na Hviezdoslavov ples pôjdu na pomoc Prešovu


Ilustračná snímka, zdroj: Mestské kultúrne stredisko Dolný Kubín


Mesto Dolný Kubín sa pridalo k slovenským samosprávam, ktoré sa rozhodli zaslať finančnú pomoc do Prešova. Príspevok 4000 eur odsúhlasili dolnokubínski mestskí poslanci na štvrtkovom (12. 12.) rokovaní.


Ide o peniaze pre obyvateľov bytového domu na Mukačevskej ulici, ktorý minulý týždeň v piatok (6. 12.) zničil výbuch plynu.       

"Nešťastie, ktoré postihlo obyvateľov bytového domu v Prešove, je obrovskou ľudskou tragédiou. Na zmiernenie dôsledkov budú potrebovať títo obyvatelia, ale aj prešovská samospráva, výraznú pomoc. Ako mesto cítime potrebu im podať pomocnú ruku, aby sme sa všetci naprieč Slovenskom zomkli a prejavili spolupatričnosť,“ povedal primátor Ján Prílepok.       

Finančnú pomoc sa rozhodli dolnokubínski poslanci jednomyseľne schváliť aj na základe rozhovorov s obyvateľmi mesta. Peniaze, ktoré boli pôvodne určené na zorganizovanie prvého ročníka Hviezdoslavovho plesu v roku 2020, tak budú použité pre obyvateľov bytového domu. "K príprave rozpočtu pristupujeme zodpovedne. Preto sme aj pri úvahách, ako by sme ako mesto dokázali pomôcť Prešovčanom, hľadali možnosti práve vo výdavkovej časti. Po vzájomnej dohode s poslancami sme rozhodli, že sumu určenú na zorganizovanie prvého ročníka Hviezdoslavovho plesu, ktorý sa mal konať pri príležitosti 171. narodenín Pavla Országha Hviezdoslava, presunieme radšej na pomoc Prešovčanom," doplnil primátor.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.04.2018
Kraj podporí projekty v regióne sumou 663-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj prerozdelí z vlastných príjmov v rámci dotácií 663-tisíc eur. Podporené budú projekty v oblasti kultúry, športu a sociálnych služieb. O grantové peniaze môžu požiadať mestá, obce, občianske združenia i neziskové organizácie. Žiadosť je potrebné predložiť do 13. apríla.
viac
13.12.2019
BBSK poskytne Prešovu 50-tisíc eur na odstraňovanie následkov výbuchu plynu
Banskobystrický samosprávny kraj sa rozhodol pripojiť k ďalším slovenským samosprávam a poskytnúť Prešovu dotáciu na odstraňovanie následkov výbuchu plynu. Vo výške 50-tisíc eur ju schválilo zastupiteľstvo BBSK.
viac
13.12.2019
Bratislava pošle mestu Prešov finančný dar 20-tis. eur
Mesto Bratislava pošle mestu Prešov finančný dar 20-tis, eur. Chce tak pomôcť obyvateľom Prešova, ktorých v piatok 6. decembra zasiahla tragická udalosť - výbuch plynu v bytovke na Mukačevskej ulici. Nenávratnú finančnú pomoc schválili vo štvrtok bratislavskí mestskí poslanci.
viac
11.04.2020
Potraviny z materských škôl rozdá mesto rodinám a seniorom
Nevyužité potraviny z materských škôl v pôsobnosti mesta Dolný Kubín poputujú seniorom do zariadení opatrovateľskej služby, rodinám s maloletými deťmi i do zariadení dočasného bývania.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.71 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %