Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
14.02.2019 11:35

V trnavskej župe otvorili prvé špecializované zariadenie pre autistov


Ilustračná snímka.


V Trnavskom kraji vznikla potreba a dopyt po novej službe pre deti s pervazívnou vývinovou poruchou (s diagnózou autizmus alebo prvkami autistického spektra) poskytované ambulantnou formou.


Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja schválili transformáciu Krízového strediska v Trnave na „Špecializované zariadenie v Trnave", ktoré bude poskytovať služby deťom do siedmich rokov. Zariadenie v Trnave je jediné svojho druhu v župe.

Poskytovanými službami budú v zariadení deťom pomáhať učiť sa žiť v spoločnosti rovesníkov. Súčasne však ide aj o pomoc rodičom a rodinám dieťaťa pokračovať v bežnom živote a načerpať psychickú i fyzickú silu, ktorá je potrebná pri starostlivosti o dieťa s autizmom.

Súčasné priestory aj personálne obsadenie zariadenia spĺňajú požiadavky na odbornej aj personálnej úrovni. Krízové stredisko v Trnave zriadil Trnavský samosprávny kraj pôvodne ako rozpočtovú organizáciu v roku 2008.

Autor: (ttsk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.06.2020
Senica bude verejné priestory čistiť a dezinfikovať ekologicky
Mesto Senica zaobstaralo prístroj na dezinfekciu verejných priestorov a ničenie burín pri krajniciach a chodníkoch bez použitia akýchkoľvek chemikálií. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
20.10.2020
Žilinskí poslanci schválili prevádzku letných terás aj po 31. októbri
Letné terasy v Žiline môžu nechať ich prevádzkovatelia otvorené aj po 31. októbri 2020. Poslanci Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Žiline o tom rozhodli na pondelňajšom (19. 10.) zasadnutí prostredníctvom videokonferencie.
viac
24.06.2021
Prešovský kraj vložil do nadačného fondu vyše 82-tisíc eur
Prešovský samosprávny kraj zriadil Nadačný fond Nadácie PSK pre podporu rodiny na riešenie krízových situácií v kraji. Otvorený je všetkým miestnym samosprávam na území PSK. Samotná krajská samospráva prispela do fondu čiastkou vyše 82 600 eur.
viac
06.07.2021
Schválená regionálna stratégia má podporiť inovácie
Podporiť inovácie a inovačný ekosystém v kraji je cieľom Regionálnej inovačnej stratégie (RIS) Košického kraja. Zastupiteľstvo Košického samosprávneho kraja (KSK) ju schválilo na zasadnutí minulý týždeň.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %