Utorok 31.03.2020
Dnes má meniny 
Benjamín
°C
22.06.2019 08:05

Park na Holubyho a Hliníkovej ulici sa dočká revitalizácie


Ilustračná snímka, zdroj: (Zdroj: gestopremesto.sk)


Poslanci Mestského zastupiteľstva v Nových Zámkoch dali na svojom júnovom rokovaní zelenú projektu, ktorého cieľom je revitalizácia parku na Holubyho a Hliníkovej ulici. Projekt vypracovalo občianske združenie (OZ) Za Nové Zámky, ktoré naň získalo ešte v marci grant.


Až doteraz sa však zámer združenia nepodarilo zrealizovať, pretože chýbal súhlas zo strany radnice. Tá váhala, pretože sa mal v tejto lokalite meniť územný plán. Pred niekoľkými dňami mestskí poslanci realizáciu projektu odsúhlasili. „Mestské zastupiteľstvo schválilo revitalizáciu parku v rozsahu zveľadenia zelených plôch, prípadne osadenia prvkov drobnej záhradnej architektúry, zrenovovania existujúcich preliezačiek a hojdačiek pre deti, a to všetko na nebezpečenstvo a náklady občianskeho združenia Za Nové Zámky,“ konštatuje sa v prijatom uznesení.       

Ako uvádzajú autori projektu, revitalizáciou parku chcú vrátiť tejto lokalite dôstojnosť. „Park je pamätníkom a miestom stretávania sa a hrania sa už niekoľkých generácií. Aj my, ako členovia OZ, sme odchovancami tohto príjemného prostredia. Z tohto dôvodu by sme tu chceli obnoviť drobnú architektúru, opraviť a osadiť nové lavičky, vybudovať ohnisko alebo exteriérový gril, opraviť preliezačky a hojdačky pre deti, vyčistiť priestor a revitalizovať zeleň. Veríme, že touto prvou etapou obnovy oživíme kedysi čulý ruch v parku,“ konštatujú členovia OZ Za Nové Zámky vo svojom projekte.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.01.2018
Revitalizáciu Hlavného námestia chce mesto financovať po etapách
Novozámocká radnica pripravuje revitalizáciu Hlavného námestia. V súčasnosti je hotový ideový koncept, podľa ktorého sa má centrum mesta zmodernizovať. Magistrát už vyhlásil aj verejné obstarávanie na prípravu projektovej dokumentácie stavby.
viac
19.06.2018
Termálne kúpalisko v Nových Zámkoch prešlo modernizáciou
Trojročná etapa modernizácie Termálneho kúpaliska E. Tatarika v Nových Zámkoch je ukončená. V tohtoročnej poslednej etape pribudol nový sedací termálny bazén s plochou 230 štvorcových metrov.
viac
30.11.2018
Mesto vyčlenilo do participatívneho rozpočtu 20-tis. eur
Mesto Nové Zámky chce aj na budúci rok ponúknuť svojim obyvateľom možnosť rozhodnúť o využití časti mestských financií v rámci takzvaného participatívneho rozpočtu. Zastupiteľstvo už pred časom navrhlo, aby bolo v roku 2019 vyčlenených na tento účel 20-tis. eur.
viac
07.01.2019
Výstava Prvé republiky ukáže vznik Československa
Múzeum Jána Thaina v Nových Zámkoch sprístupní v piatok 11. januára putovnú výstavu s názvom Prvé republiky. Zameraná je na obdobie začleňovania územia Slovenska do Československej republiky (ČSR).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.02 %