Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
07.10.2021 01:10

OOCR Záhorie má nových členov, v rozširovaní plánuje pokračovať


OOCR Záhorie


Predstavenstvo Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie schválilo vstup ôsmich nových členov do svojich radov, čím sa ich počet zvýšil na 52. Medzi nimi je aj Krajská inovačná rozvojová agentúra Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) - KIRA.


Informoval o tom výkonný riaditeľ OOCR Martin Lidaj. Novými členmi sa stali v rámci čoraz väčšej popularity golfu po senickom golfovom rezorte aj subjekty zo Skalice Grafobal Group Golf Resort a Golf Club Skalica. Počet zástupcov samospráv rozšírila obec Častkov z okresu Senica. „Samosprávy už začínajú cítiť výhodu členstva v podobe investícií v ich katastroch. V Senici sme v spolupráci s mestom postavili na Kunovskej priehrade lanovú dráhu a vďaka dotácii z Fondu na rozvoj Trnavského kraja sa šetrného osvetlenia dočkala aj cyklotrasa vedúca z mesta na priehradu. Mestám Holíč a Skalica zabezpečujeme v rámci OOCR Záhorie dobové kostýmy, ktoré využijú pri slávnostných príležitostiach, ale aj počas turistickej sezóny a postupne pribúdajú ďalšie konkrétne aktivity,“ doplnil Lidaj.       

Po meste Brezová pod Bradlom vstúpili do organizácie aj občianske združenie Osobnosti pod Bradlom a spoločnosť Región Štefánik a tiež občianske združenie Na Záhorí, ktoré sa venuje prezentácii Záhoria.       

„V jednej organizácii spájame územie od Stupavy pri Bratislave až po Brezovú pod Bradlom v Trenčianskom kraji. Tento potenciál musíme využiť. Okrem toho sa snažíme spájať aj aktívnych členov, ktorí sú z rôznych odborov a vzájomnou spoluprácou dokážu priniesť výrazne vyšší efekt v podobe zvýšeného záujmu o náš región,“ skonštatoval Zdenko Čambal, predseda predstavenstva OOCR Záhorie      

„OOCR Záhorie pôsobí hlavne na území TTSK, preto sme prejavili záujem aktívne sa podieľať na jej činnosti. Členský príspevok vo výške 20.000 eur je určený na podporu projektov a aktivít členov organizácie. Aj takto podporujeme udržateľný regionálny rozvoj a cestovný ruch, ktorý sa pomaly dostáva z krízy,“ uviedol TTSK Jozef Viskupič s tým, že by v rámci novely legislatívy privítal zavedenie možnosti členstva jednotlivých OOCR aj v dvoch krajských organizáciách cestovného ruchu (KOCR). To by sa týkalo aj OOCR Záhorie, ktorá pôsobí na území Bratislavského a Trnavského kraja, no dnes môže byť členom len jednej z ich KOCR.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.12.2016
Destinácia „bratislavský región“ už aj so Záhorím
Členovia Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism na svojom včerajšom (19. 12. 2016) valnom zhromaždení schválili vstup Oblastnej organizácie cestovného ruchu Záhorie do KOCR Bratislava Region Tourism.
viac
18.05.2021
Deň otvorených búd sa uskutoční tento víkend 22. mája
Deň otvorených búd 2020, ktorý bol pôvodne plánovaný vlani 24. októbra, sa napokon uskutoční 22. mája. Informoval o tom výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.
viac
28.08.2021
V Skalici ukončujú turistickú sezónu, vstup do pamiatok je zadarmo
V meste Skalica sa posledný augustový víkend (28. a 29. 8.) oficiálne končí turistická sezóna. Do pamiatok v meste bude v rámci ukončenia sezóny vstup voľný.
viac
03.11.2021
Logo Záhorie už má ochrannú známku
Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Záhorie už má zaregistrované logo ako ochrannú známku na Úrade priemyselného vlastníctva SR. Informoval o tom výkonný riaditeľ OOCR Záhorie Martin Lidaj. Logo organizácia používa od svojho založenia v roku 2012.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %