Utorok 09.08.2022
Dnes má meniny 
Ľubomíra
°C
18.05.2022 12:35

Trdlofest otvorí turistickú sezónu v Skalici


Ilustračná snímka.


Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.


Počas osláv sa tradične otvára v Skalici letná turistická sezóna. "Súčasťou programu bude aj kvíz venovaný 650. výročiu k povýšeniu Skalice na kráľovské mesto. V čase od 12.00 do 18.00 h budú zadarmo sprístupnené historické pamiatky ako kostol svätého Michala archanjela a jeho veža, Dom kultúry od architekta Dušana Jurkoviča, evanjelický kostol augsburského vyznania, Rotunda svätého Juraja, mlyn bratov Pilárikových či ľadovňa," informoval výkonný riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Záhorie Martin Lidaj.

Jednodňový festival tradičnej hudby, folklóru a bohatého sprievodného programu pripravilo mesto pre návštevníkov na sobotu 21. mája vo Františkánskej záhrade. "Súčasťou programu budú vystúpenia folklórnych súborov či pečenie maxitrdelníka. V popoludňajších hodinách bude pokračovať kultúrny program. Okrem hudobných vystúpení nebudú chýbať ani súťaže o najlepší trdelník a víno Skalický rubín. Večer v hlavnom programe vystúpia folklórny súbor Gymnik a skupina Kandráčovci," uviedla vedúca oddelenia marketingu a cestovného ruchu Renáta Medňanská.

V meste pribudla pred novou turistickou sezónou nová nabíjacia stanica pre elektrobicykle priamo v centre mesta na Námestí slobody. "Neustále sa rozširujúca sieť elektrostaníc na Záhorí nepochybne prispeje ku skvalitneniu služieb v oblasti cestovného ruchu. Už v uplynulom roku sme podnikli v tejto oblasti viacero koncepčných krokov. Okrem distribúcie cyklomáp, osadenia cyklostojanov a servisných stojanov bolo zakúpených niekoľko cyklonabíjacích staníc. V nastúpenom trende pokračujeme aj tento rok," doplnil predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.04.2019
Letnú turistickú sezónu v Bojniciach otvoria sprievodom i ohňovou šou
Otvorenie letnej turistickej sezóny v Bojniciach sa bude tento rok niesť v znamení 25. výročia sokoliarov Aquila z Bojníc. Ich vystúpenia s dravcami či ohňová šou koncom apríla tradične doplní i sprievod mestom.
viac
28.08.2021
V Skalici ukončujú turistickú sezónu, vstup do pamiatok je zadarmo
V meste Skalica sa posledný augustový víkend (28. a 29. 8.) oficiálne končí turistická sezóna. Do pamiatok v meste bude v rámci ukončenia sezóny vstup voľný.
viac
25.04.2022
Letnú turistickú sezónu na hornej Nitre otvorí sprievod postáv z rozprávok
Letnú turistickú sezónu na hornej Nitre otvorí sprievod s postavami z rozprávok, seriálov a filmov, ktoré sa natáčali v Bojniciach a okolí. Súčasťou podujatia 30. apríla budú i aktivity pre deti a umelecký projekt Legendy ožívajú.
viac
26.05.2022
Letnú sezónu na Liptove otvorili na konskom koči a v historických kostýmoch
Letnú sezónu 2022 na Liptove otvorili v stredu v centre Liptovského Mikuláša na konskom koči a v historických kostýmoch. Predstavili tak nový projekt s názvom Historický kompas, ktorého cieľom je oživenie centra mesta a odkazu minulých čias.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.10 %