Sobota 11.07.2020
Dnes má meniny 
Milota
°C
11.07.2017 11:56

Od septembra budú žiaci v Leviciach cestovať v MHD zadarmo


Ilustračná snímka.


Rozhodli o tom poslanci mestského zastupiteľstva na zasadnutí 22. júna schválením nového Cenového výmeru cestovného v MHD.


Hlavným dôvodom návrhu je spustenie projektu „Poď s nami do školy busom zdarma!“ s cieľom   zjednodušiť   dopravu   školákov   v   meste ,   odbremeneniť rodičov a zlepšeniť dopravnú situáciu pri školách počas rannej a poobedňajšej špičky. Z dôvodu enormného dopravného zaťaženia a z toho vyplývajúceho negatívneho vplyvu na životné prostredie sa dopravná spoločnosť Arriva Nové Zámky v spolupráci s levickou samosprávou rozhodli spustiť tento projekt zameraný na bezplatné cestovanie žiakov s trvalým  bydliskom v Leviciach. „Chceme takýmto spôsobom podporiť prepravu žiakov prostredníctvom MHD. Ak ich nebudú musieť voziť pred školu rodičia, verím, že to prispeje k zníženiu dopravného chaosu v našom meste,“ informoval o dôvodoch tohto kroku primátor mesta Štefan Mišák. „Je to zatiaľ len experiment, vývoj zvýšenia prepravy osôb v MHD budeme sledovať do konca roka a podľa výsledku uvidíme, či v projekte budeme pokračovať.“

Na základe tohto projektu bolo pre žiakov základných škôl a žiakov osemročného gymnázia (triedy prima, sekunda, tercia, kvarta), ktorí majú trvalý pobyt v Leviciach, schválené bezplatné cestovné. Dopravca na základe potvrdenia o návšteve školy so sídlom v Leviciach vydá dopravnú kartu, ktorou sa žiak preukáže pri nástupe na autobus MHD.

Obecné noviny č. 27-28/2017

Autor: Adriana MACÁKOVÁ, MsÚ Levice


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.09.2017
V Nových Zámkoch pokračujú v bezplatnej doprave žiakov
Žiaci základných škôl (ZŠ) a osemročného gymnázia, tried príma, sekunda, tercia, kvarta, v Nových Zámkoch budú môcť aj v tomto školskom roku cestovať do školy zadarmo.
viac
18.09.2017
Do Európskeho týždňa mobilty 2017 sa zapája aj Prešov
Od pondelka 18. septembra do piatku 22. septembra môžu prešovskí vodiči využívať mestskú hromadnú dopravu bezplatne. Stačí mať pri sebe vodičský preukaz.
viac
08.01.2018
Deti do 15 rokov môžu cestovať MHD zdarma
Všetky deti do 15 rokov s trvalým a prechodným pobytom v meste Lučenec, ako aj žiaci navštevujúci základné školy v tomto meste, môžu počas aktuálneho roka využívať mestskú hromadnú dopravu (MHD) zadarmo.
viac
04.04.2020
V Trenčíne od pondelka zrušia bezplatné cestovanie mestskou dopravou
Od pondelka (6. 4.) ruší mesto Trenčín bezplatné cestovanie v mestskej hromadnej doprave (MHD). Informovala o tom hovorkyňa mesta Erika Ságová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.04 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %