Štvrtok 20.06.2024
Dnes má meniny 
Valéria
°C
03.05.2023 11:40

O financie z rozpočtu mesta sa uchádza 18 komunitných projektov


Na archívnej snímke pohľad na fontánu a v pozadí výškovú budovu na Námestí SNP v Partizánskom. Snímka zdroj: (tasr).


Verejnosť bude môcť opäť rozhodnúť o občianskych zámeroch, ktoré mesto Partizánske podporí financiami zo svojho rozpočtu.


O hlasy občanov sa bude na základe rozhodnutia rady pre komunitný participatívny rozpočet uchádzať 18 projektov. Informovala o tom Martina Skaličanová z mestského úradu.

O tom, ktoré komunitné projekty získajú financie z rozpočtu na realizáciu, môžu obyvatelia rozhodnúť prostredníctvom SMS hlasovania. To potrvá do 15. mája. Radnica finančne podporí prvých desať zámerov, dostať musia minimálne 50 SMS hlasov.

Obyvatelia môžu svojimi hlasmi podporiť Baťoviansky rínok, vybudovanie oddychových alebo zelených zón pri viacerých školách, pohybovú výchovu predškolákov i piaty ročník večerného behu mestom. O podporu z rozpočtu mesta sa uchádzajú aj projekty Krása v krojoch ukrytá, Snoezelen, úprava centra Návojoviec, Zviera ako spoločník a terapeut, Spolupracujme spolu či Hry pre radosť.

Rozhodnúť o zlepšení komunitného života v Partizánskom prostredníctvom projektov mohla verejnosť po prvý raz v roku 2016. V tomto roku vyčlenila radnica na projekty 20 000 eur.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.06.2016
Verejnosť rozhodne o podpore komunitných projektov sms hlasovaním
Z dovedna 18 menších projektov na zveľadenie komunitného života v Partizánskom budú môcť Partizánčania vybrať sms hlasovaním tie, ktoré samospráva mesta podporí dotáciou zo svojho rozpočtu.
viac
14.05.2019
Do verejného hlasovania za okres Ilava postúpilo osem jedinečných projektov
Do polovice mája budú v jednotlivých okresoch prebiehať verejné zvažovania projektov, v ktorých jednotlivé subjekty žiadajú o finančnú podporu v rámci Participatívneho-komunitného rozpočtu (PaKR) TSK. Počas druhého májového piatku bolo do hlasovania posunutých 8 originálnych zámerov z okresu Ilava.
viac
28.02.2023
Verejnosť rozhodne o víťaznom projekte v rámci participácie
Verejnosť rozhodne o tom, ktorý z troch projektov bude podporený v rámci participatívneho rozpočtu mesta Humenné. Verejné hlasovanie bude spustené v stredu (1. 3.) a potrvá do 19. marca.
viac
11.10.2023
Topoľčany - Verejnosť môže hlasovať o projektoch z participatívneho rozpočtu
Mesto Topoľčany v týchto dňoch spustilo hlasovanie o verejnoprospešných projektoch, ktoré sa uchádzajú o podporu z participatívneho rozpočtu. Ako informovala radnica, verejnosť si môže vybrať spomedzi šiestich zámerov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.67 %