Sobota 23.01.2021
Dnes má meniny 
Miloš
°C
04.10.2019 12:15

Nezamestnaní Rómovia majú šancu získať pracovné návyky a zručnosti


lustračná snímka, zdroj: bystricoviny.sk


Podnik medzitrhu práce – Šanca pre všetkých, n. o., Banská Bystrica sa snaží pomôcť Rómom a ďalším skupinám ohrozeným sociálnym vylúčením a chudobou.


Spustil projekt, ktorého cieľom je prispieť k zvýšeniu zamestnateľnosti a zamestnanosti rómskej komunity žijúcej v meste Banská Bystrica prostredníctvom podpory motivácie hľadať si zamestnanie, ako aj vytvorenia podmienok na získanie a obnovenie pracovných návykov a zručností priamo v praxi. TASR o tom informovala Milena Maková, riaditeľka podniku.       

"V rámci realizácie projektu sa podarilo zriadiť Centrum praktického výcviku ako stály kontaktný bod, v ktorom 15 zraniteľných osôb bez dostatočných pracovných návykov a zručností našlo miesto, kde majú vytvorené vhodné podmienky na zapracovanie sa priamo v praxi. Vykonávame ho pod odborným dohľadom mentora, ktorý im poskytuje teoretické informácie a praktické zaškolenie pri manipulácii so záhradnou technikou a ostatným elektrickým stavebným náradím. Zapracovanie je v súčasnosti zamerané na získavanie pracovných skúseností v oblasti údržby verejnej zelene, spevnených plôch, napríklad kladenie zámkovej dlažby či údržbu dopravných zariadení, ako odstránenie hrdze, starých náterov a natieranie zábradlí," priblížila Maková.       

Okrem možnosti zapracovať sa, ľudia zapojení do projektu sa zúčastňujú individuálneho a skupinového poradenstva i tréningov. Cieľom je podpora rozvoja ich osobnosti a aktívny prístup k získaniu a rozvíjaniu základných zručností.       

Nezisková organizácia zriadená mestom Banská Bystrica realizuje projekt "Príležitosť získať prácu" od mája tohto roka vďaka podpore z programu ACF – Slovakia, ktorý je financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.07.2016
Pozvánka na jubilejný XV. ročník festivalu Ľudia z rodu Rómov
Nad podujatím prevzali záštitu prezident SR Andrej Kiska, primátorka Zvolena Lenka Balkovičová a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.
viac
07.03.2017
Na hrade Revište chcú dokončiť severnú vežu, hľadajú staré fotografie
Združenie na záchranu hradu Revište plánuje v tomto roku dokončiť na tejto kultúrnej pamiatke pri Žarnovici opravu severnej veže a vybudovať vyhliadkovú plošinu.
viac
16.04.2020
Komunikácia štátu smerom k samosprávam je roztrieštená a nefunkčná
Vo Veľkej sieni Mestského úradu v Banskej Bystrici 15. apríla 2020 zasadali členovia prezídia Únie miest Slovenska. Spolu dvadsaťdva primátoriek a primátorov najväčších miest Slovenska sa zhodlo, že komunikácia štátu smerom k samosprávam je v čase koronakrízy roztrieštená a nefunkčná.
viac
20.11.2020
Mesto získalo ocenenie Senior Friendly
Mesto Nitra sa pripojilo k samosprávam, ktoré boli ocenené za pomoc a starostlivosť preukazovanú seniorom. Najvyššie ocenenie, ktorým je plaketa Senior Friendly, získali okrem Nitry aj mestá Banská Bystrica a Prešov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.98 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.74 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.28 %