Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
22.06.2020 03:00

Nemocnica v Šaci pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu


Snímka zdroj: (tasr).


Nemocnica Košice-Šaca pokračuje vo výstavbe nového urgentného príjmu. Táto stavba nebola situáciou vyvolanou novým koronavírusom zasiahnutá tak ako projekty v iných zdravotníckych zariadeniach siete Agel, a to najmä z dôvodu, že sa vykonávali zväčša výkopové práce a prekládky sietí.


Nový urgentný príjem by mal byť hotový najneskôr v januári 2022, informovala v pondelok hovorkyňa Agel SK Martina Pavliková.

„Vzhľadom na povahu prác nebolo nutné stavbu pozastavovať. Po dohode so zhotoviteľom stavba nateraz pokračuje za sprísnených opatrení, ale bez výraznejších zdržaní a podľa schváleného harmonogramu. Samozrejmosťou boli a sú vypracované hygienické štandardy pre zamestnancov zhotoviteľa stavby,” uviedol riaditeľ šačianskej nemocnice Ján Slávik.

Projekt vybudovania nového urgentného príjmu je spolufinancovaný z eurofondov z Integrovaného regionálneho operačného programu (IROP), a to v celkovej sume 8 122 000 eur, pričom desať percent z uvedenej sumy uhradí nemocnica. Získané finančné prostriedky budú použité jednak na stavebné práce, ale taktiež na zabezpečenie materiálno-technického vybavenia, novej zdravotníckej techniky či na investíciu do informačno-komunikačných technológií.

Zhotoviteľom stavby je na základe výsledku verejného obstarávania spoločnosť Marcus Industry.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.07.2020
S výstavbou ďalšieho úseku flowtrailu chcú začať tento mesiac
S výstavbou štvrtého úseku flowtrailu Hriešny v dĺžke zhruba 2,1 kilometra sa má začať neďaleko chaty Hrešná v druhej polovici júla. Na svojej webovej stránke o tom informuje mesto Košice, ktoré občianskemu združeniu (OZ) KE.CY - košické cyklotraily poskytlo na tento účel sumu 24 000 eur.
viac
23.04.2021
Výstavba nového urgentného príjmu v Nemocnici AGEL Komárno pokračuje
Nový urgentný príjem Nemocnice AGEL Komárno nadobudol reálne kontúry. Na prvý pohľad je už viditeľný nový skelet budovy, ktorá prepojí tri budovy tak, aby pacienti ani personál nemocnice nemuseli medzi nimi prechádzať zvonku.
viac
28.07.2021
Otvorenie nového urgentu v nemocnici v Šaci plánujú v apríli 2022
V nemocnici v košickej Šaci pokračujú práce na výstavbe nového urgentného príjmu s minimálnym a vzhľadom na pandemickú situáciu akceptovateľným časovým sklzom. Jeho slávnostné otvorenie sa predpokladá v apríli budúceho roka.
viac
29.03.2022
V nemocnici v košickej Šaci vybudovali nový urgentný príjem
Nový urgentný príjem v nemocnici v košickej Šaci slávnostne otvorili v pondelok. Prvým pacientom má slúžiť o niekoľko dní. Jeho výstavba trvala necelé dva roky.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %